ילדים להורים חרדים שיגלשו באינטרנט ללא היתר - יסולקו מביה"ס

הורים לתלמידים בכל מוסדות החינוך התורניים ברחבי הארץ נדרשו להצהיר שאינם מחזיקים בחיבור לאינטרנט, לא בבתיהם ולא במקומות עבודתם, אלא אם קיבלו היתר מיוחד לכך. במסמך הם נדרשים לוותר על סודיות, ואם ייתפסו משקרים – ילדם יסולק מביה"ס החרדי

שורה מרשימה של רבנים מהפלגים החרדים נאמו בשבוע שעבר מול תלמידים מהחינוך התורני במטרה להסביר להם על הסכנה האורבת בשימוש באינטרנט. לא עבר זמן רב והדיבורים הפכו למעשים: מסמך שהופץ בקרב כל ההורים לתלמידי החינוך התורני ברחבי הארץ, קורא להגביל את השימוש ב"שירותי הרשת האסורים", עד כדי הרחקתם לחלוטין מהבתים וממקומות העבודה החרדים.

כפי שדווח הבוקר בתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל, בשלב הראשון מנסים לדבר אל לבם של ההורים באמצעות המסמך שקורא "להוציא את ישראל מיצר הרע שבתורה, יחד עם כל המכשירים שבאים להוציא את יצר הרע מתוכנו". אך מעבר להנחיה מצד הרבנים, שהיא צעד מקובל בעדה החרדית, נעשה צעד נוסף על מנת להבטיח את השליטה בהרגלי הגלישה של התלמידים.

הורים לתלמידי המוסדות התורניים, נדרשים מעתה לדווח - כל אחד מהם בנפרד - על סוג החיבור לאינטרנט שקיים בביתם ובמקום עבודתם, כולל סוגי ההגבלות עליו, כאשר אם יימצא שהחיבור אינו הכרחי לצורכי העבודה - המשפחה תידרש להתנתק מהאינטרנט. באופן דומה, ההורים יצטרכו לדווח על סוג הטלפון הסלולרי שבו הם משתמשים והתכנים שמופיעים בהם, כאשר השימוש ללא היתר מהרב נאסר על ההורים ועל התלמידים כאחד.

האינטרנט הופך ל"מוקצה"

מעבר לוויתור על הפרטיות וחובת הדיווח, ההורים נדרשים לחתום על מעין תצהיר, שקובע כי במידה ויהיה שינוי כלשהוא שלא דווח - ההורים מוותרים על שירותי החינוך התורני. בכך בעצם רשאי המוסד החינוכי להרחיק את התלמיד מספסל הלימודים לצמיתות.

"אנחנו מאמינים שהחינוך מגיע מהבית ויש לחינוך השפעה רבה על החינוך של הילד", סיפר אחד הרבנים לגלי צה"ל", לכן אנחנו לא אוסרים את השימוש לחלוטין מתוך הכרה שזה גם כלי עבודה, אבל מבקשים מההורים לספק נתונים על סוג החיבור והחסימות שיש עליו".

"ישנם ערכים לא ראויים ויש נושאי שיחה שהם טאבו מבחינת הציבור החרדי". אם תהיתם באיזה אתרים מדובר, נראה שמדובר ברוב אתרי האינטרנט כולל אתרי חדשות ורשתות חברתיות. "פייסבוק - חס חלילה!", אמר הרב. על מנת להבטיח את יישום הדיווח, ייתכן וייעשה בהמשך שימוש במשמרות צניעות,שיסיירו בבתים ויבדקו את ההתאמה בין הטופס למצב בפועל. אחרי סגירת רוב אתרי החדשות החרדיים, ספק אם אנשי הקהילה יסתכנו בהפרת הוראת הרבנים - כך שכמו הטלוויזיה - גם האינטרנט יהפוך ל"מוקצה" בקרוב.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק