צפו בקרב החדש: החילונים נגד קווי המהדרין

עשרות חילונים מכל רחבי הארץ החליטו לא להמתין להכרעה בנושא "קווי המהדרין" - קווי האוטובוס בהם מפרידים בין גברים לנשים. כשהם מצוידים בפשקווילים חילוניים, יצאו מתנגדי המהדרין לרחובות ותלו שלטים כדי להביע את זעמם. המחאה הגדולה, לדבריהם, תגיע בהפגנה המונית באמצע החודש. כתבנו הצטרף ללילה של מאבק

פשקווילים חילוניים נגד קווי המהדרין: בזמן שהדיון על קווי המהדרין נמצא בעיצומו, יש תושבים שלא ממתינים להכרעה. במסגרת המאבק נגד קווי המהדרין - שבהם מופרדת הישיבה בין הגברים לנשים - פשטו עשרות פעילים על מאות תחנות אוטובוס בערים ברחבי הארץ. תכלית המבצע, לדבריהם: "להראות לציבור בישראל כיצד תראה התחבורה הציבורית אם יכשיר שר התחבורה את קווי המהדרין".

מאות מודעות המרמזות כיצד ייראו חיינו אם קווי המהדרין ישתלטו על חיינו נתלו בימים האחרונים ברחבי הארץ, זאת בעקבות הדיון בבג"צ בעניין קווי המהדרין והנחיית שר התחבורה ישראל כץ להסדיר את הקווים למרות מחלוקות פנימיות במשרדו. "הפעילות היא הקדמה להפגנה שתתקיים ב-13 במרץ בירושלים", מבטיחים החילונים.

"הרשויות מעלימות עין מההתנהגות הבזויה בקווים"

החילונים, שבראשם כמה תושבי ירושלים, החליטו לצאת ל"פעולת תגמול" ברחובות הערים המרכזיות - תל אביב, חיפה, באר שבע וכמובן ירושלים, ולהדביק "פשקווילים" שעליהם נכתב: "זוהי תחנת אוטובוס כשרה למהדרין, אי לכך גברים יושבים מקדימה ונשים והיתר מאחורה".

"קווי ההפרדה מתקיימים כיום לא רק בתוך ערים אלא גם בין ערים", מסביר נ', אחד הפעילים. "אנו מוחים על התבטאויות השר כץ ועל העלמת עין של אגד מהתופעה הבזויה של נשים שמופנות לחלק האחורי של האוטובוס וזאת לפעמים תוך שימוש באלימות מילולית ופיזית".

"מדי שבוע אנו שומעים על קווים נוספים המתווספים לרשימה המתארכת של קווי האפליה, שנאכפים ביד קשה על ידי נוסעים חרדים", הסבירה ל', פעילה נוספת במאבק, תוך כדי תליית המודעות. "הוועדה המשרדית של משרד התחבורה קבעה חד משמעית כי ההפרדה חייבת להתבטל, ולמרות זאת לא נעשה עדיין דבר בנושא, ואפילו להיפך- שר התחבורה התבטא לא פעם בעד קווי ההפרדה ונחיצותם".