הרצוג מזהיר: דרושים חוקרי נוער נוספים בדחיפות ולא ייצאו עברייני מין לחופשי

שר הרווחה יצחק הרצוג אמר הבוקר לחדשות 2 כי אנחנו עומדים בפני קריסת מערכת חוקרי הנוער. דבריו נאמרו על רקע פרסום עליה דרמטית בתלונות על תקיפות מיניות של קטינים. "בשנה הקרובה יינתן מעמד מיוחד בכל מה שנוגע לסוגיה הזאת, במיוחד לטיפול בילדים", הבטיח הרצוג

"אין ספק שבהינתן הנתונים האלה, המערכת תקרוס אם לא תקלוט במהרה חוקרי נוער חדשים", כך אומר הבוקר שר הרווחה יצחק (בוז'י הרצוג) לחדשות 2 בתגובה לפרסום על עלייה דרמטית במספר התלונות על תקיפת ילדים ובהם גם תקיפות מיניות והמחסור בחוקרי נוער.

בעשרת הימים האחרונים, מתחילת חודש פברואר, הוגשו 250 תלונות על תקיפת ילדים - 25 תלונות בממוצע מדי יום. הנתונים האלו נמסרו בדיון שקיימה אתמול ועדת שרים לטיפול בתופעת הפדופיליה.

עוד מתברר שמאז חשיפת פרשת האונס והרצח שבה מואשמים האחים התאומים ממושב בני עייש חלה עלייה של כמאה אחוזים במספר התלונות על תקיפת ילדים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה. בדיון אתמול עלה כי עד כה לא היה תיאום בין כל הגורמים שעוסקים בתופעה ולכן לא היה מידע נכון על המימדים המדאיגים עליהם הגיע. שר הרווחה התבטא אמש כשאמר שהגענו לקו האדום וכי המערכת עומדת בפני קריסה.

שוקלים לסרס את הפדופילים

"אם אין מספיק חוקרי ילדים המשמעות היא שעבריינים ייצאו לחופשי", הצהיר הרצוג. "אנחנו מדברים על עליה מאוד משמעותית בפניות לגבי תקיפת ילדות מכל הסוגים. זה כולל גם עברייני מין".

השר לבטחון הפנים יצחק אהרונוביץ אמר אתמול שאחת האפשרויות המשפטיות שנבדקות במשרדו להציע לעברייני מין בסירוס באמצעות טיפול כימי ובתמורה לקצר את עונש המאסר שלהם. הצעה אחרת שנדונה הייתה לאשפז בכפייה עברייני מין.

"בשנה הקרובה יינתן מעמד מיוחד בכל מה שנוגע לסוגיה הזאת, במיוחד לטיפול בילדים ובבני אדם בכלל. אני רואה שהשיח הציבורי עוסק בכמה נושאים אחרים שהם חשובים בפני עצמם, אבל בסופו של דבר קודם בני האדם", סיכם הרצוג.