אילו בחינות בגרות יבוטלו בשנה הבאה?

משרד החינוך הודיע על ביטול כמה ממקצועות הבחירה לבגרות בגלל "אי נחיצותם". משנת הלימודים הבאה לא יוכלו התלמידים לגשת לבחינה במקצועות כמו: מידענות, חינוך לגיל הרך והתקנת מזגנים

שנה הבאה לא נלמד תיקון מזגנים. ארכיון (רויטרס)

משרד החינוך הודיע הבוקר כי בכוונתו לבטל את האפשרות לגשת לבחינות הבגרות במספר מקצועות. למרות שחלקכם ככל הנראה כלל לא ידעתם שניתן להיבחן במקצועות כמו ריתוך, חריטה וחילוף חלקים, מסתבר שכעת אפסו הסיכויים לרכוש מיומנויות אלו בבתי הספר.

החלטת משרד החינוך נוגעת בעיקר למקצועות הנלמדים בבתי ספר מקצועיים וטכנולוגים בניהם גם כאלה המיועדים לנוער במצוקה ולבני מיעוטים. הסיבות לקביעה החדשה לטענת נציגי המשרד הן הביקוש הנמוך של התלמידים ואי-נחיצותם. לטענתם המקצועות שיבוטלו יתאחדו עם מסלולי לימוד במקצועות אחרים.

רשימת המקצועות שצפויים להימחק ממערכת השעות של תלמידי התיכון הם: מידענות, מערכות בקרת אקלים ומיזוג אוויר, חינוך לקריירה, מערכות המכניות, הכולל ריתוך, חריטה וחילוף חלקים מקצוע ההוראה וההדרכה לגיל הרך - מיזם ששילב תלמידות בדואיות במוסדות להכשרת מורים בדרום.

שר החינוך גדעון סער אישר את המהלך לאחר שהחליט לצמצם את מספר מקצועות הלימוד בקרב בתי הספר. עוד הוא הוסיף כי מספר מקצעות נוספים יישארו ואף יפתחו מסלולים חדשים כמו אדריכלות, פיקוד ובקרה ומערכות רכב ממוחשבות.

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?