החרדים: הפרסומת של חמודי - תועבה

החרדים שוב מאיימים ומקבלים את מבוקשם: נציגים מוועדת הצניעות בטבריה פנו לסגן שר הבריאות בדרישה להסיר סרטון הדרכה מצויר לנשים בהריון. כמו חמודי - גם בהנהלת קופת החולים תהו: "אבל למה?". חברי הוועדה טענו שהסרטון פוגע ברגשות המגזר ומשחית את הילדים. בכללית נענו לדרישתם והסירו את הסרטון

לא מתאים לילדים. חמודי (חדשות 2)

האם דמותו המצוירת של חמודי מסכנת את ילדי ישראל? כנראה שכן אם תשאלו את הציבור החרדי. הנהלת קופת חולים כללית שמשתמשת בדמות המצוירת הסירה סרטון מאויר שיועד לנשים בהריון בעקבות פנייה של חרדים מטבריה, שטענו שהסרטון משחית את ילדיהם.

ההחלטה על הסרת הסרטון התקבלה לאחר התערבותו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, שקיבל פנייה מראש ועדת השבת והצניעות בטבריה. "חברי ועדת הצניעות מתכנסים מדי פעם כדי לדון בתלונות של תושבים שמקורן במקומות ציבוריים", אמר הרב אשר עידן, חבר ועדת הצניעות בטבריה ויו"ר ארגון "קול הנוער הארצי" בראיון לתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל. "הסרט מתאים לאנשים מבוגרים ומראים אותו בפרהסיה, ורואים שם דברים לא צנועים, ולא יפים", ציין הרב.

לאלו מכם שלא צפו בסרטון, נספר שמדובר בסרטון מתוך סדרה של סרטונים שנועדו לספק מידע לנשים בהריון אודות שירותים שניתנים בקופת החולים. בסרטון המצויר נראה הילד חמודי כשהוא מתפרץ לחדר השינה של הוריו ו"תופס אותם על חם" כשהם שוכבים זה לצד זה ומכוסים בשמיכה.

החרדים שוב מאיימים - ומקבלים את מבוקשם

"כנציגים של משפחת חרדיות קיבלנו תלונות למכביר על כך שהם נאלצים לראות מסר של פריצות, אשר מכשיל את ילדיהם שמגיעים לקופות החולים", אמר הרב עידן. "זה פשוט לא מתאים, כשיגיע הגיל של הילדים לדעת זאת הם ידעו יותר טוב מכולם. אישה שמחליטה להתחתן מקבלת את כל ההדרכה שהיא צריכה מרבנית שמסבירה לה כל מה שהיא צריכה לדעת ולהבין".

כדי להגביר את הלחץ על מקבלי ההחלטות, פנו ראשי המועצה לסגן שר הבריאות שפנה להנהלת "שירותי בריאות כללית". בתגובה לפנייה נשלח לליצמן מכתב מהממונה על פניות הציבור בשירותי בריאות כללית, אותו חשפה כתבת גלי צה"ל טלילה נשר, ובו נכתב כי לאור החשיבות הרבה המיוחסת לרגישות הציבור החרדי, הוחלט להסיר את הסרטון בכל רחבי הארץ.

דניאלה לונדון דקל, היוצרת העומדת מאחורי דמותו של חמודי, מבהירה שאין לה קשר לתכנים של הכללית, אך ציינה שהיא רואה בכך משהו חיובי: "בתור מאיירת, אני שמחה שדמות מצוירת יכולה לעורר רגשות כמו דמות אמיתית. ברור שלא מדובר במה שרואים בסרטון - אלא במחשבות שהסרטון מעורר", ציינה בתגובה. "מפריע לי שאין הדדיות בהתחשבות. אני כאזרח הייתי מוכנה לעשות הרבה דברים למען החרדים אם הייתה מקבלת משהו מהם בתמורה".

עוד בנושא:

החרדים לחצו: פוקס מלבישים את בר ונועם