התלמידים נלחמים בתלבושת האחידה

תלמידי בתי הספר לא עסוקים בימים האחרונים בבוחן הפתע שהיה בשיעור תנ"ך, או המסיבה בסוף השבוע הקרוב. מה שמטריד את תלמידי הארץ היא דווקא החלטתו של שר החינוך להנהיג תלבושת אחידה - כבר משנה הבאה. "גמאני שונא תלבושת אחידה" - היא אחת מבין עשרות הקבוצות שנפתחו בפייסבוק נגד ההחלטה. ומה אתם חושבים?

התלמידים יוצאים למאבק נגד התלבושת בפייסבוק (חדשות 2)

תלמידי בתי הספר היסודיים והעל-יסודיים לא מתכוונים להישאר אדישים להחלטת שר החינוך, גדעון סער, להנהיג מחדש תלבושת אחידה בבתי הספר. יממה אחת בלבד עברה מאז התפרסמה כוונתו של השר, וכמו כמו כל מאבק חברתי-ציבורי אחר גם המאבק הזה הגיע מהר מאוד לרשת החברתית פייסבוק.

עשרות קבוצות נגד ההחלטה, הצפויה לצאת לפועל כבר בשנת הלימודים הבאה, נפתחו תחת השמות: "גמאני שונא תלבושת אחידה" (השגיאה במקור), "לא רוצים תלבושת" וקבוצה בשם "עצומה נגד תלבושת אחידה". התלמידים מוחים וטוענים כי התלבושת האחידה תבטל את הביטוי העצמי שלהם ותדכא את חופש הביטוי.

למעשה, אימת התלבושת האחידה לא תנחת לגמרי בהפתעה, שכן כבר היום בכמה מבתי הספר כבר מונהגת השיטה. הנימוק מאחורי החלטת שר החינוך גדעון סער הוא הכוונה ליצור שוויוניות בקרב התלמידים ולמנוע תרבות שמקדשת מותגים וחומרניות. "אנחנו שוקלים ברצינות גם חובת תלבושת אחידה בייסודיים ובחטיבות הביניים - לכל הפחות", אמר השר סער בראיון לתכנית פגוש את העיתונות עם דנה ויס, בשבת האחרונה. "נעשה את זה בשיתוף התלמידים. זה ייחזק את השיוויון ואת אווירת הצוות בבית הספר, וגם יחסוך כסף להורים", הוסיף שר החינוך.

ומה אתם חושבים?

אם לשפוט לפי תגובותיכם בדף הפייסבוק של חדשות 2 באינטרנט - נראה כי רוב התלמידים דווקא תומך בתלבושת האחידה, אך עדיין הדעות חלוקות. אודי צרויה כתב: "עם כל הפערים בחברה ברור שבעד! מספיק עם תרבות החומר והצריכה יש אנשים שאין להם וצריך לזכור את זה! כשמישהו מגיע עם חולצות של דיזל ולאחר יש חולצה לא ממותגת הוא נחות חברתית מבחינת החברה בשכבה".

אלעד קושניר כתב לנו, כי "הדבר עשוי לתרום בצמצום פערים בין מעמדות. כשכולם לובשים אותו הדבר אין 'עשירים' ו'עניים'. בנוסף, הדבר עשוי לסייע לתפיסת מערכת החינוך כגוף רציני ומחייב יותר על ידי התלמידים והמורים גם יחד".

מנגד כותב לנו קובי משמוש, שהכל "חרטה", כלשונו: "זה לא ייתן כלום חוץ מעצבים".

הצטרפו לדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק והביעו את דעתכם - בעד או נגד תלבושת אחידה?