בתי הספר הכריזו מלחמה על "יום האלכוהול" של התלמידים

במערכת החינוך הכריזו מלחמה על יוזמת התלמידים בבתי הספר בישראל לקיים בשבוע הבא את "יום האלכוהול". מכתבים נשלחו להורי בני הנוער, מורים הונחו לאתר "גורמים מסיתים" ומנהלים מתכננים לעמוד בכניסה לבתי הספר ולמנוע מהתלמידים להבריח משקאות חריפים לכיתות. איך זה ייגמר?

מחאה חברתית לצד שוט וודקה. העמוד הרשמי בפייסבוק (חדשות 2)

שלושה ימים לפני מה שהוכרז בפייסבוק על ידי תלמידי תיכון כ"יום האלכוהול הרשמי" בבתי הספר בישראל, נערכים במרץ במערכת החינוך על מנת להרוס את החגיגות המתוכננות של בני הנוער והברחת משקאות משכרים אל תוך הכיתות.

כבר בתחילת החודש הפיץ מנכ"ל משרד החינוך ד"ר שמשון שושני מכתב למנהלי בתי הספר העל יסודיים ובו סעיף שלם המוקדש להתארגנות המטרידה ברשת החברתית הפופולרית, שקוראת למחאה נגד "הממסד וצביעותו".

בעצת שושני, החליטו לא מעט מורים ברחבי הארץ לקיים שיחות עם התלמידים בשיתוף פסיכולוגים, שהסבירו על הסכנות שבשתיית אלכוהול. כמו כן הומלץ למחנכים לעקוב אחר הקבוצה שמונה אלפי גולשים ולנסות לאתר "גורמים מסיתים ובעייתיים".

המורים מתריעים, התלמידים צוחקים

במספר מוסדות חינוך אף עירבו את ההורים שביוזמה המתארגנת ושלחו מכתבים לבתי התלמידים כדי לעדכן אותם על מעללי ילדיהם. אבל לא את כולם הצעד הפדגוגי מרשים. "קיבלתי מכתב מהבצפר וצחקתי בטירוף", ציינה נערה אחת בעמוד הקבוצה בפייסבוק.

גם מנהלי בתי הספר הסכימו לקחת חלק פעיל במאבק והודיעו כי בכוונתם לעמוד בכניסה למוסד ולבדוק האם מישהו מהתלמידים החליט בכל זאת להכניס משקאות משכרים לכתלי בית הספר. כפי שזה נראה, גם הצעד הזה לא בטוח יחרב את 'יום הסוטול'. "עדיין רק בשביל הצחוקים, נראה לי אני אקח רבע כוס ערק ויהיה לי ריח כאילו גמרתי 3 בקבוקים", הכריז בגאווה נער משועשע ברשת החברתית.

עם זאת, לא מעט מהתלמידים הביעו שאט נפש מהתכנית של חבריהם לספסל הלימודים. "זה נועד רק כדי לעורר פרובוקציות, זה מטומטם ומטעה ואני לא חושב שזה ישיג מטרה  שונה מאלפי נוער שיכורים", קובל אחד מהם. "קיבלתם יחס ממשרד החינוך אז תגידו דברים חכמים תדרשו תקציב והעלאת שכר למורים".

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?