קו לעובד מציגים: "הישרדות - הפיליפינים - הגמר האמיתי"

לארגונים החברתיים, שפועלים בדרך כלל בעזרתם של מתנדבים רבים, מחפשים דרכים יצירתיות על מנת להתרים כספים שיוכלו לממן את פעילותם. ארגון "קו לעובד" הפיק סרטון שמראה את הקשיים שעוברים העובדים הזרים מהפיליפינים. צפו בעובדים שמנסים להתגבר על הטרדות מיניות והלנת שכר

חיפשתם לאחרונה קטע וידאו ביוטיוב תחת הכותרת "הישרדות"? כנראה שבנוסף לקטעים של כוכבי הסדרה אוכלים קוקוס ומעט אורז, הזדמן לכם לצפות בריאליטי מעט שונה - "הישרדות - התחנה המרכזית".

למרבית הארגוניים החברתיים אין את המשאבים על מנת לקנות שטחי פרסום בעיתונות הארצית. בארגון "קו לעובד", הפועל כהגדרתו להגן על זכויות העובדים המקופחים ביותר במשק הישראלי, וביניהם עובדים זרים, מבקשי מקלט מדיני וישראלים בעלי הכנסה נמוכה, הבינו כי הדרך הזולה ביותר להגיע למספר האנשים הרב ביותר, הוא העלאת קטע וידאו המתאר את הקשיים שעוברים העובדים הזרים מהפיליפינים.

בסרטון שהופק תחת הכותרת "הישרדות הפיליפינים - הגמר האמיתי", מתוארים סיפוריהם של כמה מהעובדים: את טומי והריבועים בבטן החליפו ג'ון שהוכה בברזל במהלך קטטה ולא קיבל טיפול רפואי במשך שבוע. במקום אביגיל נקבל את אוליביה שהוטרדה מינית על ידי המעסיק שלה, שבנוסף גנבה את דרכונה. מריה, ששכרה הולן רק יכולה לקנא בליאורה ואלן חי ללא חדר שירותים במשך שנה.

40 אלף עובדים זרים מהפיליפינים נמצאים בישראל, חלקם לא חוקיים, כנראה שבתחרות ההישרדות הפרטית שלהם במדינה שלנו, אף אחד לא ינצח.