משרד החינוך אוסר על קיום שעת אפס - בתי הספר מצפצפים

בכנסת ידונו היום בקיום שיעור שעת אפס המוקדם, בניגוד לאיסור של משרד החינוך שהוצא כבר לפני שנים. רק ב-14 מוסדות חינוך המקיימים את השיעור השנוא על תלמידי ישראל קיבלו אישור חריג לשעה המוקדמת

"התלמידים עייפים יותר". אילוסטרציה (חדשות 2)

שעת האפס מתאפסת? בכנסת ידונו היום בשעת הלימוד המוקדמת המתקיימת בבתי ספר ברחבי הארץ - בניגוד לאיסור מפורש שהוציא משרד החינוך.

כבר לפני שש שנים אסר משרד החינוך לקיים שעת אפס. מה שלא ממש מפריע לעשרות מוסדות חינוך ברחבי הארץ לצפצף על ההוראה ולקיים את שעת הלימוד המוקדמת. מבדיקת מועצת התלמידים הארצית עולה כי ב-70 תיכונים מחויבים התלמידים להתייצב לשיעור המוקדם. ההנחיה המפורשת: "אין לקיים לימודים לפני השעה 8:00". הדבר מופיע במפורש בחוזר המנכ"ל, אך כנראה מעולם לא הגיע למזכירות של אותם בתי ספר.

עוד עולה מהבדיקה כי רק 14 בתי ספר שמקיים את שעת הלימוד השנואה על התלמידים למעשה קיבלו אישור חריג לכך ממשרד החינוך. בין הערים שמצפצפות כבר שנים על האיסור נמצאות רמת גן, חדרה, רמת השרון, באר שבע, קריית מוצקין, מועצות אזוריות אשכול, גליל עליון ושער הנגב.

מחקר שערך מרכז המחקר והמידע של הכנסת קובע שגם ללא שעת אפס ישנים התלמידים בישראל בממוצע פחות שעות מהתלמידים בארה"ב , בסין ובאירופה. מה שגורם למגוון של הפרעות וקשיים בקרב התלמידים כגון ירידה בזיכרון ובמצב הרוח.

בעקבות תלונות חוזרות ונושנות של תלמידים והוריהם יתקיים היום בכנסת דיון מיוחד בנושא בוועדה לזכויות הילד בכנסת ביוזמת יו"ר הוועדה, ח"כ דני דנון.

 

רגע לפני שהעשור מסתיים, בואו לבחור את אישיות העשור שלכם!! הצביעו בסקר המפורסם בדף האוהדים של חדשות 2 בפייסבוק.