נהג ההסעות נטש את הילדים באמצע הדרך

הורי התלמידים שלומדים בכיתה א' בביה"ס היסודי ברובע ט' קיבלו טלפון מפתיע מילדיהם באמצע היום: "הנהג הוריד אותנו ברובע ו' ונסע, איננו יודעים איך לחזור הביתה". הסיבה: אחד הילדים עשה מעשה קונדס במהלך ההסעה והרגיז את הנהג. עיריית אשדוד: "הורינו להשעות את הנהג עד שייערך בירור"

הילדים מיררו בבכי וביקשו עזרה מעוברי אורח. אילוסטרציה (חדשות 2)

כשהופכים להורים מתמודדים עם לא מעט דאגות שקשורות לילדים, אך דבר לא הכין את הורי התלמידים בבית הספר היסודי באשדוד למקרה הבא: בזמן שתלמידי כיתה א' היו בדרכם הביתה ביום ראשון האחרון - נהג האוטובוס החליט לעצור את הנסיעה ולהוריד את הילדים באמצע הדרך.

המקרה שפורסם באתר "אשדודנט" אירע ביום ראשון האחרון. נהג ההסעות היה בדרכו לביתם של הילדים שלומדים בבית הספר שברובע ט' בעיר, כשבמהלכה אחד הילדים עשה מעשה קונדס שהצליח להרגיז מאוד את הנהג. בלי לחשוב פעמיים, עצר הנהג את הרכב, פתח את הדלתות והורה לתלמידים לרדת מהאוטובוס באמצע הנסיעה ברובע ו'.

הילדים המבוהלים נותרו לבדם ברחוב לא מוכר בזמן שהנהג נסע מהמקום, וחיפשו מישהו שיוכל לעזור להם למצוא את דרכם הביתה כשהם ממררים בבכי. כעבור מספר דקות הם התקשרו להוריהם וסיפרו להם על המקרה. "הייתי באוטובוס מחוץ לעיר בדרך לאשדוד", סיפרה אחת האימהות. "הרגשתי חוסר אונים, איך אני יכולה לקחת את הילדה כשאני מחוץ לעיר?".

"הילדה מסרבת לנסוע בהסעה"

"ביקשתי ממנה שתפסיק לבכות ותיתן את הטלפון לאחד האנשים שנמצאים לידה. ניסיתי להכווין את אותו אדם שיעלה את הילדה על אוטובוס הביתה והבטחתי לשלם לו", הוסיפה האם. "למזלי זה היה איש טוב לב שהסכים להביא את הילדה בשלום הביתה".

"אני מרגישה שמזלזלים בילדים שלנו כי מדובר בהסעה שרוב הילדים בה הם ממוצא אתיופי", ציינה האם. "הילדה בוכה ומסרבת לנסוע בהסעה אפילו שהביאו נהג אחר. נאלצנו לקחת אותה במונית, כי היא לא נרגעה ממה שקרה וגם אנחנו לא".

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה כי "המקרה נמצא בבדיקה. חברות ההסעה העובדות עם העירייה מחויבות לאחריות ולמתן שירות בהתאם להנחיות, כאשר בטיחות הילדים עומדת מעל הכל. המקרה הובא לידיעת האחראי על ההסעות והוא הורה לחברת ההסעות מיידית שלא לשבץ נהג זה עד לבירור העניין".