מי הפיץ סרטון עירום של נערה מר"ג?

תלמידת תיכון בת 15 צילמה את עצמה רוקדת ללא בגדים בסלולר שלה. קטע הווידאו דלף במהרה בין חבריה בבית הספר והפך לשיחת היום. משרד החינוך: "התלמיד שהעביר את התמונות ללא רשות - הושעה"

הנערה התפשטה מול המצלמה - הסרטון דלף לרשת. אילוסטרציה (חדשות 2)

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות תלונה על סרטון שמופץ בשבוע האחרון בין תלמידי תיכון ברמת גן, ובו מצולמת נערה בת 15 בעירום. אחד התלמידים, החשוד כי העביר לחבריו את קטע הווידאו, הושעה מבית הספר.

מפרטי המקרה עולה כי התלמידה תיעדה את עצמה רוקדת ללא בגדים במצלמת הסלולר שלה. אחד התלמידים, שככל הנראה הצליח לשים ידיו על הסרטון מיהר להעביר לנערים נוספים, ותוך זמן קצר הפכה הפרשה לשיחת היום בבית הספר.

במקביל נבדקת אפשרות כי הנערה שיתפה בעצמה את אחת מחברותיה בתמונות הפרובוקטיביות, ואלה התפשטו כאש בשדה קוצים.

עם חשיפת דבר העברת התמונות התערבה הנהלת המוסד החינוכי וצוות מקצועי העניק טיפול לנערה. התלמיד שהעביר את התמונות ללא רשות הושעה לתקופה קצובה מלימודים. כמו כן החליטו במשרד החינוך לקיים שיחות עם תלמידי השכבה בנושא צנעת פרט. "הם הוזהרו לבל ימשיכו להפיץ את התמונות", הדגישו במשרד החינוך.

לא מקרה בודד

אך למרות המקרה הבודד מתברר כי מדובר כבר בתופעה. לפני פחות מחודש עלה לרשת סרטון המתעד יחסי מין בין בני נוער ממרכז הארץ, ואף הועלה במספר פורומים וברשתות החברתיות המובילות בישראל - קרוב לוודאי ללא הסכמתה של הקטינה. בנוסף, הסרטון הועלה גם לאתרים בינלאומיים המציגים פורנוגרפיה קשה.

בעקבות פרסום הסרטון רעשו הפורומים והרשתות החברתיות המיועדים לבני נוער בישראל. בתוך האתרים הוצגו צילומי וידאו של בני זוג - שניהם קטינים - המקיימים אקטים מיניים שונים, כולל יחסי מין מלאים.

באתרים השונים "השוויצו" בני נוער על היכרותם עם הקטינה ואף צירפו לינקים שבהם ניתן לראות את התמונות בצפייה ישירה. על פי חלק מהעדויות באתרים, הילדה כלל לא ידעה כי היא מצולמת, ובטח שלא הסכימה שהסרטון יופץ.