שירות חדש: שלמו - ויתפללו עבורכם בכותל

מודעה קטנה בשולי העיתון מפרסמת בימים האחרונים שירות יוצא דופן בשירות אלוהים: שלח את בקשתך - ואנו נתפלל עבורך בכותל. זאת, תמורת תשלום "סמלי" של 180 שקלים. "אפשר לקבל יום תפילות בחינם", אומרים נציגי השירות

שירות חדש מאלוהים: בעיתונים היומיים מפורסמת בימים האחרונים מודעה קטנה, המאפשרת לכם להעניק לאדם אחר את הזכות להתפלל עבורכם בכותל המערבי. "בן משפחה חולה? נפגעה הפרנסה? רבנים יתפללו לעמנך", כתוב במודעה המפרסמת עמותה בשם "עלומה", ואשר דורשת בעבור השירות תשלום. 

"אנחנו מוקד התהילים הארצי בבני הברק", מסביר לנו נציג החברה בשיחת טלפון. "אנחנו מפעילים שירות בו במשך 40 יום יתפללו עם הבקשה בכותל יום יום", הוא אומר.

תרומה של 180 ש"ח

המוקד, מתברר, שייך לעמותת "מבורך", שאינה מוכרת בשום מוסד רבני. אך נראה כי העובדה הזו עדיין לא מונעת מאנשים לשלם כסף עבור השירות המפוקפק. "מדובר בתרומה של 180 שקלים", מסביר לנו נציג השירות. "ניתן לקבל יום אחד של תפילות בחינם".

העמותה מציעה ללקוחות גם ברכה מהרבי נחמן מברסלב - גם כן בתמורה לתשלום. הברכות מחולקות לפי קטגוריות, ומבקש הברכה יכול לבחור האם הוא מעוניין בברכת פרנסה, מזל, בריאות, פריון או זיווג.