אלפים הפגינו בירושלים נגד אלימות החרדים

החילונים משיבים אש - יותר מאלף בני אדם, נציגים של הציבור החילוני בירושלים הפגינו בתהלוכה על רקע הפגנות החרדים בשבועות האחרונים מול מפעל אינטל, עקב העבודה של מספר עובדים במפעל בשבת. הם נשאו שלטים שעליהם סיסמאות כמו "אירן זה כאן" ו"נמאס מההסתה והאלימות החרדית"

הציבור החילוני משיב אש: אלפי בני אדם ובהם נציגים של הציבור החילוני בירושלים הפגינו הערב בתהלוכה בירושלים. התהלוכה במרכז העיר מגיעה כתשובה להפגנות החרדים בשבועות האחרונים מול מפעל אינטל עקב העבודה של מספר עובדים במפעל בשבת.

בין הגופים הלוקחים חלק בהפגנה נמצאים תנועת "התעוררות" אשר מספר מחבריה אף חברי מועצה בעיריית ירושלים, פעילי מרצ, התנועה הרפורמית, תנועת אור ועוד. המפגינים נושאים שלטים וסיסמאות כגון: "אירן זה כאן", "נמאס מההסתה והאלימות החרדית" וקריאות רבות המכוונות כנגד הציבור החרדי.

מהמשטרה נמסר כי התהלוכה שיצאה מכיכר פריז תגיע ליעדה בכיכר ציון בליווי משטרתי ועד כה לא נרשמו אירועים מיוחדים.

"רצינו להראות שהקיצונים לא מייצגים את ירושלים"

עופר ברקוביץ', יו"ר תנועת התעוררות בירושלים מספר לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו מופתעים מהכמויות האדירות שהגיעו לכאן היום, אני לא זוכר כמויות כאלה של אלפים שהגיעו מכל הזרמים, אפילו דתיים לאומיים שמהווים כאן לפחות שליש מהצועדים", מספר ברקוביץ' ומוסיף, "מרגש לראות את הדבר הזה. רצינו להראות שהפגנות קיצוניים אלימים זה לא המייצג בירושלים, אנחנו כמובן מוחים נגד האלימות של פלג "העדה החרדית". וחשוב להדגש שאנחנו לא מכלילים את כל הציבור החרדי, אלימות היא לא דרך לגיטימית במאבק בדמוקרטי".

ברקוביץ' מזכיר את הנצחונות האחרונים במאבק החילוני בירושלים, בהם חניון קרתא, המאבק האזרחי בקרית יובל וגם המאבק האחרון באינטל המסתמן כהצלחה של המאבק החילוני. למרות זאת נשאר ברקוביץ' מפוכח: "המאבקים בירושלים הם רבים וחברתיים, וברקת מוביל קו חיובי אבל הוא לא היחידי שיקבל את ההחלטות, אני חושב שהוא בהחלט הולך בדרך הנכונה, אבל אם העדה החרדית מפגינה אלימות צריך לנקוט ביד קשה יותר וביד נחרצת".

"ביום שני אנחנו מארגנים פאנל הידברות בבית אביחי בעיר כאשר חשובה לנו בין היתר ההידברות בין הצדדים", מבהיר ברקוביץ'. "יש קווים אדומים ויש מקומות שהדו קיום נחצה ושם אנחנו פועלים. אנחנו לא מרגישים בסכנה, אין חשש מבחינתנו, אנחנו רוצים להראות שאנחנו הרוב ואנחנו ניתן את הטון, וכאשר אנחנו מסתכלים על מה שקרה פה היום, אנשים אפילו נהנו להיות כאן", הוא מסכם.