תלמידים התאכזבו מהטיול השנתי - והתפרעו

תלמידי י"ב מנתניה חזרו מאוכזבים וכועסים המטיול השנתי האחרון שלהם שנערך השבוע. בגלל שלא היו מרוצים מהתנאים ומהיעד של המסלולים החליטו היום להפגין מול בית הספר, אך משם העניינים רק הסתבכו. הנהלת בית הספר הזעיקה את המשטרה שהתעמתה עם הצעירים ועיכבה שישה מהם לחקירה. צפו בתיעוד

מאות תלמידי תיכון בנתניה התעמתו הבוקר עם שוטרים במהלך הפגנת ענק נגד טיול שנתי לא מוצלח. שישה מהמתפרעים, אשר יידו אבנים וחזיזים לעבר המורים והשוטרים עוכבו לחקירה.

לטענת תלמידי שכבת י"ב בבית הספר, הנהלת בית הספר לא דאגה להם במהלך הטיול לאזור ירושלים ומדבר יהודה, אליו יצאו בתחילת השבוע. התלמידים התאכזבו מתנאי הלינה והאוכל בטיול, ולדבריהם העדיפו לנסוע לאילת ולא לעשות רק מסלולי הליכה.

הבוקר, יומיים לאחר ששבו לנתניה, החליטו השמיניסטים לא לשתוק על החוויה המאכזבת. בסרטון וידאו שצלמו התלמידים, נראים המוני בני נוער מפגינים בסמוך למוסד החינוכי כשהם מניפים שלטים וצועקים בקול.

המשטרה: התלמידים זרקו אבנים

כשהגיעו כוחות המשטרה קיבלו אותם התלמידים בקריאות: "גם המשטרה לא תעזור". לדברי השוטרים קומץ מהצעירים אף יידה אבנים לעבר אנשי אכיפת החוק. לאחר זמן קצר פינו השוטרים מהצומת ועיכבו שישה מהם לחקירה.

בתגובה לעימות עם השוטרים אמרו התלמידים כי המשטרה הגיעה בכוחות גדולים ועם אלות, רק בגלל הסטיגמות מכיוון שמדובר בנוער מנתניה שנתפס כבעייתי. לטענתם הם לא השליכו אבנים ולא חסמו את הכביש למרות ההאשמות נגדם.

בית הספר יערוך מפגש עם נציגי ההורים והתלמידים

ממשרד החינוך נמסר בתגובה, כי בעקבות ההפגנה שקיימו היום חלק מתלמידי שכבה י"ב, נאלץ צוות בית הספר להזמין משטרה, לאחר שלא צלח בידי הנהלה להרגיע את הרוחות ולנהל דיאלוג עם קבוצת התלמידים: "בית הספר שיתף את התלמידים ואת מועצת התלמידים של השכבה בתכנית הטיול השנתי לירושלים וסביבתה, כמו גם בדבר הלינה במאהל מסודר בצוקי דרגות במדבר יהודה. הובהר לתלמידים, כי זו השנה השנייה שבית הספר החליט שהטיול יתבסס על טיול שטח וסיורים באתרים ערכיים, ללא לינה בבתי מלון".

משרד החינוך הבהיר, כי בעקבות האירוע החמור תקיים הנהלת בית הספר ישיבה כוללת עם נציגי ההורים, נציגי התלמידים ונציגי הפיקוח ברשת "אורט" ובמשרד החינוך, על מנת לגבש דרכי פעולה בכל הרבדים.