לראשונה: טקס גירוש שדים אונליין

לחשים מסתוריים, שופרות, עשרות מקובלים - וגם מקלדת ועכבר: הרב דוד בצרי ערך טקס מיוחד להוצאת 'דיבוק' מגבר מפוחד בברזיל. אך במקום לעלות על טיסה ולחצות יבשות - נערך האירוע כולו בשידור חי באינטרנט. כמה חבל שלמרות החוויה הווירטואלית, השד סירב לעזוב את מארחו. צפו באירוע יוצא הדופן

טקסי הוצאת 'דיבוק' נחשבים לנדירים בימינו, אבל מסתבר שגם במאה ה-21 הם קיימים - ובמתכונת שמתאימה במיוחד לעידן המודרני והווירטואלי.

התיעוד שלפניכם מציג טקס להוצאת שדים שקיים אמש ראש ישיבת "השלום", המקובל רבי דוד בצרי, בגבר ברזילאי בשנות השלושים לחייו. אלא שאם בתקופת האר"י היה צורך במפגש ישיר עם הבקיא ברזי הקבלה, הרי שהטקס המדובר נערך כשאוקיינוס מפריד בין השניים והועבר בשידור חי באינטרנט דרך לווין. את התיעוד הביא האתר "חדרי חרדים".

לצד אימוץ הטכנולוגיות החדשות, נעזר הרב בצרי בשיטות קבליות קדומות. במהלך הטקס הוא תקע בשופר, הדליק נרות, לחש תפילות ואף ביקש מהעשרות שנכחו במקום לפתוח את החלונות בחדר ולאפשר לדיבוק לצאת.

"הדיבוק גילה ששמו הינו פתחיהו בן חוה, ובמהלך הטקס אף איים כי בצאתו מהגוף ייקח עמו את נשמתו של הבחור הצעיר", סיפר הרב בצרי.

למרות הניסיונות הממושכים, נכשלו המאמצים של המקובל - והדיבוק סירב לצאת מגופו של הבחור האומלל. "ברגע מסוים הדיבוק צעק שהוא נשרף, ברגע אחר הוא אמר שהוא יוצא דרך הרגליים ואחר-כך איים שיצא דרך האיבר ממנו נכנס", הסביר הרב.