ב"אינטל" מתכוננים להפגנת החרדים

מלחמת השבת עוברת מהחניונים למפעל "אינטל" בבירה. בעקבות החלטת החברה לעבוד גם בשבת, מתכוננים בציבור החרדי לצאת שוב לרחובות במחאה סוערת במיוחד. מחשש שהמפגינים יפרצו לבניין ויגרמו נזקים, התקינו ב"אינטל" חוטי תיל מסביב למפעל

בניין "אינטל" בי-ם מוקף חוטי תיל, הערב (חדשות 2)

מלחמת השבת עוד לא הסתיימה וכבר מאיימת על הבירה מלחמה חדשה. הפעם בעקבות החלטת מפעל "אינטל" לפעול בשבת. 60 עובדות חרדיות אשר מועסקות במפעל ייאלצו לעזוב אם אכן המפעל יעבור למתכונת של עבודה בשבת.

באופן צפוי, מדליקה ההחלטה את כל הנורות האדומות בקרב הציבור החרדי שמתכונן לשוב אל הרחובות בסערה. ראשי המגזר מבטיחים לצאת בהפגנה גדולה בסמוך למפעל.

כבר מסוף שבוע שעבר נתלו פשקווילים ברחבי השכונות החרדיות הקוראים לציבור החרדי הרחב להשתתף בהפגנה "שתהיה אף יותר גדולה מן ההפגנה על החניון", נכתב על הכרוזים.

ב"אינטל" לא לוקחים סיכונים מיותרים וכבר הלילה התקינו על גדרות המפעל חוטי תיל שימנעו מהמפגינים להסלים את המאבק ואולי לנסות ולפרוץ למפעל.

בין לבין נעשים עד הרגע האחרון מאמצים למנוע את ההפגנה בשבת. ראש העיר לשעבר ואיש העדה החרדית בעיר, אורי לופוליאנסקי, מנסה לתווך בין הצדדים.

נכון לעכשיו ההצעה שעומדת על הפרק, אך עדיין נידונה בוועדת הרבנים לענייני שבת, היא האפשרות ש"אינטל" תשתדל לא להעסיק עובדים יהודים בשבת. אולם, מסתמן כי "אינטל" לא תוכל להתחייב לדרישה הזו ולכן בינתיים הבטחת החרדים עומדת על כנה - כך שצפויה לנו עוד שבת סוערת בבירה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד באותו הנושא:

שוב עימותים בירושלים: החרדים ברחובות

מלחמת השבת של החרדים חוזרת

אלפי חרדים התפרעו בירושלים

י-ם: הפגנות על פתיחת חניון בשבת