"חתונת השנה" של המגזר החרדי

בן הזקונים של האדמו"ר מצאנז, שאושפז בעבר בבית חולים במצב אנוש והחלים, נישא לבחירת לבו באחד האירועים הגרנדיוזיים במגזר. עיר של ממש הוקמה בנתניה כדי לארח 15 אלף בני אדם. כך זה נראה

לרגע אחד נראתה נתניה כמו עיירה יהודית במזרח אירופה של המאה הקודמת: חתן וכלה מגיעים לחופתם - עם כרכרה וסוס.

הכלה היא ברכה אונסדורפר מקנדה, ובעלה הטרי הוא מאיר משולם הלברשטם מנתניה - בן הזקונים של האדמו"ר מצאנז, שזכה לאחת החתונות הגרנדיוזיות ביותר שנראו אי פעם בישראל, לא רק בגלל הייחוס אלא בעיקר בשל סיפור חייו.

בגיל שנתיים נפל מאיר הקטן מאדן החלון ואושפז בבית החולים במצב אנוש. רבים מהאורחים נזכרו היום בימי הדאגה והחשש שעברו אז על החסידות, עד החלמתו של הילד כעבור חצי שנה, כך שהיום - השמחה הייתה כפולה ומכופלת.

אין אולם חתונות בישראל שיכול להכיל מספר כה נכבד של מוזמנים - 15 אלף במספר, מהם למעלה מאלף אורחים שהגיעו מחו"ל, ולכן החליטו בחסידות הנתנייתית להקים מעין "עיר חתונה". העבודות ליישור השטח נמשכו שבועות ארוכים, ובסופם כל אורח קיבל מפה - כדי שיוכל להתמצא בין אתר החופה, אוהל הגברים, אוהל הנשים ומגרש החנייה הענק.

בכל אירוע שנערך כאן מזכירים כיצד החסידות כמעט הושמדה לחלוטין בשואה וקמה מחדש מההריסות. הפעם דיברו גם על החלמתו המופלאה של החתן, והרופאים שטיפלו בו אז היו אורחי הכבוד של החתונה.

חלק מהתמונות בכתבה - באדיבות אתר "חרדים"