מודיעין עילית: סכנת חיים בדרך לבית הספר

אתר בנייה לא מגודר, היעדר מעבר חציה ועשרות משאיות שחולפות ללא מפריע. הורים לתלמידות במודיעין עילית מתריעים מפני סכנה - אך דבר לא נעשה. "אם הקב"ה לא היה שומר אותן אז היה כאן אסון", מזהיר אחד האבות

כמיליון וחצי תלמידים שבו לפני כחודשיים לספסל הלימודים, אך מסתבר שלא כל מי שפתח את השנה עשה זאת ברגל ימין. כ-1,000 תלמידות מגיעות מדי יום ביומו לבית הספר היסודי "בית יעקב אביעזרי" שבמודיעין עילית, כשבדרך עליהן לעבור מסלול מכשולים מסוכן במיוחד.

דרכי הגישה למוסד החינוכי אינן מסומנות ואפילו מעבר חציה אין בנמצא. בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר עושות הבנות את דרכן לכיתה, עוברות במקום עשרות משאיות באתר הבנייה הסמוך שאינו מגודר.

ההורים חסרי האונים מתריעים בפני הנהלת בית הספר והרשות המקומית, אך לטענתם איש לא נענה לבקשותיהם החוזרות ונשנות. "הנהלת בית הספר והעירייה מודעות לנושא", מדגיש מאיר סופר, אב לתלמידה. "כמה שאנחנו מנסים אין שום התקדמות. אם הקדוש ברוך הוא לא היה שומר אותן אז בוודאי שהיה פה אסון".

העירייה: מצפים להפשרת כספים

מאיר לא לבד. גם מישל, נהג הסעות, מזהיר מפני טרגדיה שעלולה להתרחש במקום אם לא יימצא מענה לבעיה בהקדם. "זה פשוט פשע לתת לילדים ללכת באזור בנייה עם משאיות", הוא אומר בנחרצות.

לפני כעשרה ימים שלח ארגון "בטרם" הפועל למען בטיחות ילדים בדרכים מכתב למהנדסת העיר, שרית צולשיין, וביקשו לדעת על דרך הטיפול במטרדים הבטיחותיים באזור. מספר ימים לאחר מכן התקבלה תשובה לפיה הבעיות הנקודתיות טופלו. עם זאת, מבדיקת חדשות 2 באינטרנט הבוקר במקום עולה כי עדיין נשקפת סכנה לחיי התלמידות.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "האחריות על דרכי הגישה וההגעה לבתי הספר היא של הרשות המקומית ותפקידה למצוא לכך פיתרון, למרות זאת המשרד יבדוק את נושא בטיחות התלמידות במקום".

בעיריית מודיעין עילית תולים את האחריות בהנהלת בית הספר ומוסיפים כי הם מצפים להפשרת כספים ממשרד החינוך על מנת לסלול דרכים חדשות לטובת התלמידות.

עוד הוסיפו בעירייה כי נבדקה האפשרות לבנות דרכי גישה נוספות, אך הדבר לא צלח כיוון שהקרקע בסביבת קריית החינוך הינה למטרות בינוי. "בסופו של דבר", מבטיחים בעירייה, "לבית הספר יובילו שלוש דרכי גישה כאשר כל דרך אחרת כיום אסורה לשימוש".