הלם בבית הספר: בת 12 נכנסה להריון ועברה הפלה

מה קורה לילדים שלנו? תלמידת כתה ז' מחטיבת ביניים במרכז הארץ גילתה להפתעתה לאחרונה כי החבר שלה הכניס אותה להריון. הילדה יידעה את הוריה, ועברה לפני כשבועיים הפלה מוצלחת. בעקבות המקרה החמור העבירה יועצת בית הספר לתלמידים שיעורי חינוך מיני שעיקרם הקפדה על שימוש באמצעי מניעה

בת 12 הרתה והפילה. צילום אילוסטרציה (חדשות 2)

פרסום ראשון: ילדה בת 12 ממרכז הארץ, תלמידת כתה ז' בלבד, נכנסה לאחרונה להריון לאחר שקיימה יחסים עם תלמיד אחר - ועברה הפלה שהסתיימה בהצלחה.

הפרשה הזו מסעירה את חטיבת הביניים ביישוב במרכז הארץ מזה כמה שבועות. תלמידת כתה ז' בבית הספר קיימה יחסי מין עם החבר שלה, ולאחר כמה שבועות גילתה כי היא בהריון. התלמידה עידכנה את הוריה, ובהחלטת ההורים עברה לפני כשבועיים הליך כירורגי של הפלה כדי להפסיק את ההריון. ההפלה הסתיימה בהצלחה.

השמועה על ההריון הלא רצוי התפשטה בין תלמידי ומורי בית הספר כמו אש בשדה קוצים, ובעקבות הפרשה - החליטה הנהלת בית הספר לנקוט בצעדי מנע: היועצת החינוכית של בית הספר העבירה לתלמידי בית הספר שיעורי חינוך מיני מיוחדים, שעיקרם הקפדה על שימוש באמצעי מניעה.

מבית הספר וממשרד החינוך טרם התקבלה תגובה לידיעה.

לפני שבוע: בת 14 מהצפון ילדה במפתיע

לפני שבוע אושפזה נערה בת 14 מהצפון לאחר שסבלה מכאבי בטן עזים. להפתעת התלמידה הצעירה והוריה, התברר כי היא נמצאת בהיריון מתקדם. תוך שעות ספורות היא הועברה לחדר הלידה, שם הגיח לאוויר העולם ילד בריא.

תחילה היו בטוחים הרופאים כי מדובר בציסטה גדולה שהתפתחה בבטנה של הצעירה. אך אט אט התברר כי מדובר בתינוק בן 36 שבועות. לטענת הנערה, לא היה לה כל מושג שהיא בהיריון בחודש התשיעי. אפילו הוריה לא חשדו בדבר, ואמרו כי הם היו בטוחים שמדובר רק במקרה חמור של קלקול קיבה.

כשנשאלה הצעירה כיצד נכנסה להיריון, סיפרה כי לפני מספר חודשים ביקרה במסיבה במהלך טיול. במסיבה, לדבריה, היו בני נוער רבים שהשתכרו מאלכוהול, וגם היא שתתה כמויות נכבדות.

התעוררה עירומה במקלט

לטענתה, בסופה של המסיבה היא התעוררה עירומה לחלוטין במקלט הבניין בו נערכה המסיבה, ואינה זוכרת כיצד הגיעה למצב זה. למרות שהשמינה בחודשים שלאחר מכן, לא יחסה לכך הנערה חשיבות והייתה בטוחה כי מדובר בתוצאה של אכילת יתר.

למשטרה לא הועברה כל תלונה בעקבות האירוע אותו תיארה הנערה, ועוד לא ברור אם אכן שם נכנסה הצעירה להיריון. חקירה לא נפתחה עדיין בנושא ולא ברור אם יחסי המין שקיימה היו בהסכמה או לא.

אך המומים מכולם היו ככל הנראה הוריה של הצעירה. הם סירבו להתלונן על המקרה במשטרה. על פי הערכות, חתמה הילדה על טופס אימוץ, והתינוק הקטן הועבר כבר למשפחה אומנת.

ארה"ב: תיכון אחד - 115 היריונות