אלי ישי: "ילדי העובדים הזרים - איום על המפעל הציוני"

שר הפנים יוצא במתקפה קשה נגד ילדיהם של העובדים הזרים. "אסור לתת למצב הזה להימשך. הילדים מציפים אותנו, וזו תופעה חמורה שאסור להשלים איתה", אמר בראיון לערוץ 7. ""אם היו מסבירים לילדים האלה את המצב – גם הם היו מסכימים לחזור לאבא ואמא"

"מדובר פה בתופעה שמאיימת על כל המפעל הציוני, ואסור לנו לתת למצב הזה להימשך", כך מתייחס הלילה שר הפנים אלי ישי לסוגיית גירושם של הילדים הזרים מישראל. בראיון לערוץ 7 אמש ישי כי לא ינוח ולא ישקוט עד שכל אותם ילדי עובדים זרים יגורשו מהארץ, והדגיש: "אם היו מסבירים לילדים האלה את המצב - גם הם היו מסכימים לחזור לאבא ואמא".

ישי המשיך במתקפה על הילדים. "כמו שאנחנו הגענו ארצה ועזבנו את מרוקו ותימן כדי לחזור לשורשים שלנו, גם הם צריכים לחזור לשורשים שלהם, לארץ המוצא שלהם". לדבריו, "הילדים מציפים אותנו, וזו תופעה חמורה שאסור להשלים איתה". שר הפנים טען עוד כי הארגונים הנלחמים לטובת העובדים הזרים עושים זאת בגלל אינטרסים שונים. "לא איכפת להם מצביונה של מדינת ישראל", אמר.

"אוציא את רשות ההגירה מתחום האחריות שלי"

"כל מי שפג תוקף שהייתו צריך להיות מגורש", הדגיש ישי. "ברגע שנודיע לכל עובד זר שהוויזה שלו נגמרה ושאנחנו מגרשים אותו, גם אם האישה שלו בהריון הם לא ינסו אותנו. הם מנסים לחדור לפה רק בגלל שהם רואים שמדינת ישראל תומכת בהם".

שר הפנים פנה במהלך הראיון גם לראש הממשלה בנימין נתניהו וליתר חברי הממשלה, בבקשה לסייע לו לאשר את גירוש הילדים. "אני דורש מראש הממשלה לתת לי את הגיבוי. אם לא יאפשרו לי לעשות את העבודה, אוציא את רשות ההגירה מתחום האחריות שלי", אמר. "העובדים הזרים הם בעיה קשה למדינת ישראל, מה גם שהם לוקחים המון כספים בתעסוקה, בחינוך וברווחה על חשבון תושבי מדינת ישראל".

בראשית השבוע נעדר ישי מהדיון המיוחד שהתקיים בוועדה המיוחדת לבחינת סוגיית העובדים הזרים בכנסת. מתנדבים באגודות למען הילדים הזרים הגיעו יחד עמם לדיון המיוחד, אך הצטערו לגלות כי שר הפנים כלל אינו נוכח בדיון.