כך משתוללים תלמידי ישראל בכיתות

בלי שום בושה עושים תלמידים בבתי ספר בישראל ככל העולה על רוחם, מתעדים עצמם במצלמות ומפרסמים את הצילומים ברשת. כיסאות על ראשי החברים, אש באמצע הכיתה ושולחנות שמושלכים במדרגות. לצפות ולא להאמין

זה נכון כי התפרעות של בני נוער בבתי ספר היא לא תופעה חדשה, אבל נדמה כי גל האלימות בקרב תלמידי ישראל רק שובר שוב ושוב שיאים חדשים - והיום הכל מתועד ומפורסם מיד ברשת.

ההורים שמעוניינים לדעת מה קורה בבתי הספר בזמן שאין בסביבה מורה מפקח, צריכים בסך הכל לערוך חיפוש קצר באינטרנט ולמצוא את התשובה. את התוצאות הם כנראה לא יאהבו לראות.

עשרות הסרטונים שמופצים בפורומים השונים ובאתר שיתוף הווידאו יוטיוב מלמדים כי בחלק מבתי הספר הפכו זמני ההפסקה למקבץ ספורטיבי שכולל טיפוס על קירות, גלישה עם שולחנות במורד המדרגות וקפיצה מגדרות.  

אבל גם בשיעורים עצמם לא מתעסקים התלמידים רק במחברות ובספרים. השלכת רימוני עשן, השלכת שולחנות זה על זה ואפילו שימוש בלהביור - בני הנוער לא בוחלים בכלום. כך הופכות השעות שמיועדות ללימודים להפסקה ארוכה אחת ומסוכנת.

אבל נראה שגם פרסום המעשים הקשים לא עוזר למלחמה בתופעה. רק הערב נעצרו שני נערים מקריית אתא בחשד שניסו להצית הבוקר כיתה בבית הספר "דשנים" בעיר. השניים, בני 14 ו-17, אף חשודים כי היו מעורבים בניסיונות הצתה נוספים שהיו בבית הספר.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק