שנת הלימודים האקדמית נפתחת: הסטודנטים חוזרים להרצאות ולמדשאות

הגיע הזמן לנקות את הספרים מאבק ולהתמקם מחדש על הדשא בקמפוס. 280 אלף סטודנטים פתחו את שנת הלימודים במוסדות השונים להשכלה גבוהה. השנה המכללות יהיו גדושות יותר מהאוניברסיטאות, שכר הלימוד יעלה ומספר הסטודנטים החרדיים ממשיך לצמוח

שלום שנה א': כ-280 אלף סטודנטים פתחו הבוקר את שנת הלימודים האקדמית במוסדות להשכלה גבוהה. שנת הלימודים הנוכחית מתחילה ללא כל שביתות ואיומים, ומבטיחה התחלה חלקה לסטודנטים. אך השנה זוהי ללא ספק שנת המכללות - 63% מהלומדים לתואר ראשון ילמדו במכללות האקדמיות, ורק 37% באוניברסיטאות.

הקמפוסים והמדשאות שוקקות היום חיים. למרות המשבר הכלכלי באוניברסיטאות ובריחת המוחות לחו"ל, נרשמת עלייה של 3% במספר הסטודנטים בישראל. שכר הלימוד של הסטודנט הממוצע הוא 9,646 שקלים, לאחר שעלה ב-400 שקלים מהשנה שעברה.

אך המהפכה הגדולה ביותר באוניברסיטאות נרשמת דווקא בקרב קהל הסטודנטים החרדי. עיתון "הארץ" מדווח כי בתוך ארבע שנים קפץ מספרם של החרדים הלומדים באקדמיה פי ארבעה.

כאלפיים גברים ונשים חרדיים צפויים להגיע היום לקמפוסים השייכים לשלוחות של האוניברסיטאות מהמגזר. בארץ פועלות כיום שתי שלוחות של אוניברסיטאות המיועדות לציבור החרדי בישראל בלבד, אחת בבני ברק והשנייה בירושלים.

על פי התחזית לשנת הלימודים הקרובה, 221,420 סטודנטים ילמדו השנה לתואר ראשון, 57,600 סטודנטים ילמדו לימודים מתקדמים וכ-980 תלמידים ילמדו בתכניות ללימודי תעודה.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק