מסתמן: ילדי העובדים הזרים יגורשו בסוף שנת הלימודים

טבעת החנק מתהדקת גם לאחר שראש הממשלה ושריו דנו בנושא הרגיש. "אני מבקש מנתניהו ופרס שישימו את היד שלהם על הלב ושיחשבו שגם הם היו ילדים והיו להם חלומות" - כך ביקש אילן מילן בן ה-7 וחצי, אחד הילדים המיועד לגירוש מישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושריו הבכירים דנו הערב בשאלת גירושם של ילדי העובדים הזרים - גם אחרי הדיון המתוח, חרב הגירוש מונפת, ואולי אפילו ביתר שאת.

מהדיון שהשתתפו בו גם שר הפנים אלי ישי ושר החינוך גדעון סער מסתמנת ההחלטה הבאה: כ-1,100 ילדי העובדים יגורשו בסוף שנת הלימודים הזו. סער התנגד להחלטה וישי תמך בה. ייתכן מאוד שההחלטה תבעיר מחדש את גל המחאה.

"אני רוצה להיות חייל בצבא"

זה ישבור לי את הלב", סיפר בראיון מרגש אילן מילן בן 7 וחצי לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי. אילן, שמיועד לגירוש מישראל, אינו יכול לבלות ולשחק כמו כל ילד אחר. כמו עוד כמה אלפי ילדים של העובדים הזרים בישראל, אילן נמצא בחרדה עמוקה באשר לעתידו - עד שתתקבל ההחלטה הגורלית.

"אין לי מה לעשות בקולומביה, וכאן יש לי את כל מה שאני צריך: חברים ובית הספר", הוא אומר ומנסה לתאר מה יקרה אם יחליטו לגרשו: "אני אהיה עצוב אם ישלחו אותי".

אילן בן ה-7, שישמח מאוד להישאר כי בקולומביה אין לו מה לעשות, מסביר את המצוקה שלו: "אין לי שם כלום, פה אני יכול לעלות לתיכון, ללמוד באוניברסיטה, וגם להיות חייל בצבא".

בפנייה מרגשת לראש הממשלה בנימין נתניהו, אילן מסביר: "זה לא הוגן שהם יתנו לנו שלושה חודשים ואחרי זה יגרשו אותנו". הילד בן ה-7, שלומד בכיתה ב' מתחנן שיתנו לו לסיים את חוק לימודיו. "אני מבקש מראש הממשלה ומשמעון פרס - שישימו את היד שלהם על הלב ושיחשבו שגם הם היו יום אחד ילדים והיו להם חלומות", מבקש אילן לסיום.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק