מה הקשר בין נעלי הקרוקס ליום כיפור?

החלטתם לצום? כדאי שתדעו: החלטה חדשה קובעת כי אסור לנעול את נעלי הקרוקס בזמן התענית. אתר "חרדים" מפרסם את פסיקתו של הרב אלישב, לפיה האיסור חל בשל נוחיותן של נעלי הגומי שמשתווה לנוחיות של נעלי העור האסורות בעת הצום. זאת, למרות שלפני כמה שנים הרב הראשי אישר במפורש את נעילת הקרוקס בצום

הקרוקס: מחלוקת בין הרבים באשר ליום כיפור (חדשות 2)

המחלוקת סביב נעלי הקרוקס ביום כיפור עוד לא נפתרה: נעלי הגומי הנוחות שרבים מאיתנו נועלים ממשיכות לבלבל את הרבנים כל שנה מחדש לקראת יום כיפור. האם מותר לנעול את הקרוקס בצום הכיפורים? עוד לא ממש ברור.

לקראת יום התענית, שיחול בתחילת שבוע הבא, מפרסם אתר "חרדים" את קביעתו של הרב יוסף שלום אלישיב, לפיה לא ראוי לנעול את סנדלי הקרוקס ביום כיפור. על פי הפרסום, הפסיקה עולה מלקט שאלות שפורסם לקראת יום כיפור בשבועון החרדי "בקהילה".

נעל הקרוקס: אחד מחמשת האיסורים

בעיקרו, אחד מחמשת האיסורים ביום כיפור הוא נעילת נעלי עור. זאת, בשל הנוחיות שמיוחסת לנעלי העור. עם פריצת הקרוקס לחיינו פסק הרב הראשי לישראל, הרב יונה מצגר, כי "מותר לנעול נעלי קרוקס ביום הכיפורים, אף שמדובר בנעליים נוחות, מכיוון שהן אינן עשויות עור אלא גומי מוקצף‭."‬

גורמים נוספים הסבירו כי האיסור הקדום הוא על נעילת נעלי עור שנחשבו נוחות ביותר, ואף שבדורות האחרונים נעליים מגומי נחשבות ללא פחות נוחות וכבר לא מדובר בעינוי, רוב הפוסקים התירו לנעול נעלי התעמלות.

אך כעת ישנה קביעה סותרת של הרב אלישיב, לפיה נעילת נעליים מסוג זה, הנחשבות נוחות, אינה ראויה ביום הכיפורים. התבלבלתם? גם אנחנו.

רבנים בביתר עילית: האינטרנט מסוכן כמו פצצת אטום

החרדים מזהירים: האינטרנט מסרטן

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק