הנשיא מפציר בבני הנוער: "אל תשתו"

נשיא המדינה ביקר בתיכון הכפר הירוק, ולאחר דקת דומיה לזכרה של לאה דרנקין בת ה-15 - פנה ישירות לתלמידים: "אתם הדבר הכי יקר של מדינת ישראל, והכי יקר להוריכם". שר החינוך גדעון סער פנה גם הוא לתלמידים: "זהו רצח מזעזע של ילדה בגילכם שנוגע ללב"

פרשת הרצח האכזרי של הנערה לאה דרנקין בת ה-15 מסעירה גם את קברניטי המדינה. כשמדינת ישראל ניצבת באחת מהתקופות האלימות בתולדותיה, פונה גם נשיא המדינה לנערים ומתחנן: תשמרו על עצמכם.

"אני פונה אליכם באופן אישי", נאם הנשיא בפני בני נוער באירוע לציון 60 שנה לכפר הירוק. "אתם הדבר הכי יקר של מדינת ישראל, והכי יקר להוריכם. אל תשתו, זה לא דרוש וזה רק מסכם את חייכם". האירוע עצמו החל בדקת דומיה לזכרה של דרנקין.

שר החינוך: "רצח מזעזע של ילדה בגילכם"

דברים ברוח זו אמר גם שר החינוך גדעון סער. מי שאחראי במידה רבה על בני הנוער, העביר שיעור באזרחות בפני תלמידי כיתה י"א בתיכון המדעים והאומנויות בחדרה. בתחילת השיעור הוא התייחס לרצח ואמר לתלמידים: "זהו רצח מזעזע של ילדה בגילכם שנוגע ללב".

כמו הנשיא, גם סער ביקש מהתלמידים להיות ערניים במהלך הבילויים שלהם, ולהימנע בכל דרך מלהגיע למצבים מסוכנים. אחרי השיעור, ניסה השר להבין איך בתי הספר מתמודדים עם האלימות וגם אילו פעילויות מתבצעות בבתי הספר בעקבות האסון.

החשד: חנק אותה למוות במהלך ויכוח

הוריה של לאה ראו את בתם לאחרונה ביום שלישי בערב, לפני שיצאה לבילוי ממנו לא שבה. בבוקר יום רביעי, דיווחו הוריה למשטרה על היעדרה.

עם קבלת ההודעה, פתחה משטרת לכיש בחיפושים נרחבים תוך שימוש באיכון של מכשיר הטלפון הנייד שלה ובסיוע מסוק. בתום מספר שעות, כמעט יממה לאחר שנרצחה, נמצאה גופתה של לאה בגבעה 69 שבחולות ניצנים.

זמן קצר לאחר מכן נעצר החשוד ברצח, צעיר בן 26, שסיפר על ויכוח שהתפתח ביניהם והודה כי חנק אותה בידיו עד שמתה. לאחר מכן לקח אותה לחוף הים ושם קבר את גופתה. החשוד ברצח הובא לבית משפט השלום באשדוד, שם הוארך מעצרו ב-12 יום.

החשוד ברצח: "מצטער, לא התכוונתי"

החברה: "לא מאמינה שהחשוד ביצע את המעשה"

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק