הזוכה בתחרות יופי סולקה מביה"ס

אור-אלי אסולין שמחה מאוד כשזכתה בתואר סגנית מלכת היופי של אשדוד. אבל מנהל ביה"ס שלה התלהב פחות - והודיע לה ולהוריה שהיא מסולקת כי "התנהגותה מהווה דוגמה רעה לתלמידות". האזינו לנערה מתארת את סיפורה

אור-אלי אסולין, תלמידת כיתה יא' בתיכון מקיף י' באשדוד, השתתפה השבוע בתחרות היופי שנערכה בעיר וזכתה בתואר סגנית מלכת היופי של אשדוד לשנת 2009. אבל כשהגיעה הזוכה המאושרת לבית הספר, התחלפה השמחה בהשפלה.

האתר "אשדוד נט" פרסם כי אסולין נדרשה להזמין את הוריה לשיחה עם המנהל, שהודיע להם שבתם מסולקת מבית הספר. מנהל בית הספר טען בפני הוריה של הזוכה הטרייה כי השתתפותה בתחרות אינה הולמת וכי התנהגותה מהווה דוגמה רעה לשאר התלמידות.

"אמרו לי שבגלל שבית הספר הוא דתי, אי אפשר לקבל ילדה שהיא לא צנועה", סיפרה אמש אסולין לחדשות 2 באינטרנט. "אמרתי להם שבבית הספר הזה יש הרבה ילדים שהם לא צנועים ולא שומרים שבת. גם חלק מהמורים לא דתיים - ורק לי אומרים ללכת משם".

"לא עמדה בדרישות"

משפחתה של אסולין, שעלתה לאחרונה מצרפת, ניצבת כעת בפני בעיה מורכבת: תיכון מקיף י' הוא התיכון היחיד באזור שבו קיים אולפן לדוברי צרפתית, ואין לבתם מסגרת אחרת בה תוכל ללמוד עברית במקביל ללימודים. "כל החברות שלי לומדות שם", היא אומרת. "אני רק שנה אני בארץ, וזה כואב".

ממחוז דרום של משרד החינוך נמסר בתגובה כי "לתלמידה הובהרו הנהלים והדרישות המתחייבות בחינוך הדתי. על פי בית הספר, היא לא עמדה בדרישות אלה, ועל כן הורחקה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק