למרות המחאה: גם ילדי העובדים הזרים יגורשו

אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לדחות את הדיון בנושא בשלושה חודשים, התכנס לאחרונה פורום שרים מיוחד שהחליט: גם ילדי העובדים הזרים יגורשו - אך יקבלו "מענק גירוש" על סך אלפי דולרים. החלטה נוספת: עובד שייפרד ממעסיקו בארץ - יגורש מיידית

התפתחות בפרשת גירוש ילדיהם של העובדים הזרים: פורום השרים המצומצם שקיבל את האחריות לטיפול צפוי להודיע בקרוב כי גם הילדים צפויים להיות מגורשים ולהצטרף להוריהם. עוד מסתמן, כי הם צפויים לקבל פיצוי מהמדינה בסך אלפי דולרים.

שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ, שר המשפטים יעקב נאמן ושר הפנים אלי ישי התכנסו לאחרונה, על רקע החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לדחות את הדיון בנושא בשלושה חודשים. השלושה החליטו לגרש את ילדי העובדים מהארץ, אם כי להעניק להם "מענק עידוד", או "מענק גירוש", שבממשלה מעדיפים לקרוא לו "מענק שיקום".

גובה המענק טרם הוחלט סופית, אך אחד המספרים שהועלו בדיון היה 3,000 דולרים. ההחלטה הרשמית על גובה הסכום תיפול בקרוב. אותו הפורום החליט גם להקשיח את תנאי מחייתם של העובדים הזרים בעלי הרישיון בישראל. על פי ההחלטה, עובד שיפסיק את ההתקשרות עם מעסיקו בארץ - יגורש מייד מהמדינה, ולא יורשה להישאר עד תום תקופת הרישיון שבידיו. הוא יוכל להגיש מחו"ל בקשה לחידוש רישיון השהות בארץ, אך הבקשות צפויות להיות מטופלות בקשיחות ובקפדנות יותר מבעבר.

רה"מ: גירוש ילדי הזרים יידחה בשלושה חודשים