המלאכים שמאכילים את התלמידים הרעבים

"קשה לי מאוד מבחינה כלכלית עם כל הילדים", אומרת אם לחמישה מצפת המתקשה לשלוח את ילדיה לגן אפילו עם סנדוויץ'. למזלה של א' ושל הורים נוספים, ישנם ארגוני צדקה שדואגים שהילדים לא ישארו רעבים

א', תושבת צפת, היא אם לחמישה ילדים שבקושי מצליחה להאכיל את ילדיה. שלושת ילדיה הולכים יום יום לגן בלי כריך בתיק האוכל. "קשה לי מאוד מבחינה כלכלית עם כל הילדים", היא מספרת לחדשות 2 באינטרנט. מי שדואג שהילדים לא ירעבו שעות הוא "בית התבשיל" בעיר, ששולח לגן כריכים עבור הילדים הרעבים. וכמו שלושת ילדיה של א', על פי נתוני ארגון "לתת" יש בישראל עוד 575,900 תלמידים רעבים.

מפעל ההזנה של משרד החינוך, יחד עם הפנימיות והמועדוניות ברחבי הארץ, מספקים ארוחות חמות, אומרים בלתת, לכ-275 אלף תלמידים בלבד. שאר 300 אלף התלמידים הרעבים נתונים לחסדיהם של ארגוני צדקה - או פשוט נשארים רעבים.

בבית התבשיל שמפעילה תנועת חב"ד בצפת מנסים לסייע למשפחות במצוקה שלא זכו להיכלל במפעל ההזנה. אולם לדברי פעילים בארגון, פעילותם אינה מספיקה כדי להאכיל את כל הילדים הרעבים בצפת. לדבריהם, הם עושים כמיטב יכולתם להזין כמה שיותר ילדים, מכיוון שעבורם זו הארוחה החמה היחידה שהם אוכלים במהלך היום.

"קרע לנו את הלב"

"זה הגיע למצב שבו הגיעו ילדים שההורים שלחו אותם לבית הספר אפילו בלי סנדוויץ' אחד, וזה פשוט קרע לנו את הלב", אומר הרב זאב קרומבי מכולל חב"ד בעיר. "אנחנו מספקים להם את הסנדוויצ'ים בצורה הכי דיסקרטית, כדי שלא יצטרכו לחוש בושה או אשם עקב המצב הכלכלי של הוריהם".

במשרד החינוך אומרים כי מפעל ההזנה בשנת הלימודים תש"ע מעניק ארוחות חמות לכ-150 אלף תלמידים, מתוכם כ-40 אלף ילדי גן. הפרויקט פועל בגנים בכ-100 רשויות ובבתי הספר בכ-60 רשויות.

לתרומת 10 שקלים לארוחה חמה לתלמידים שלחו SMS עם המילה "לתת" למספר 2255.