החרדים מבטיחים: "נמשיך בהפגנות במלוא העוז"

בעדה החרדית קיבלו את ה"פקודה" של מנהיגם להפסיק את ההפגנות מול חניון קרתא בי-ם, אבל זה לא יעצור אותם בתוך מאה שערים. "יהיו עוד הפגנות רבות", אומרים בכירים בעדה לחדשות 2 באינטרנט. "נמשיך לעורר זעקה"

בעדה החרדית קיבלו אמנם את ה"פקודה" של מנהיגם שלא להפגין יותר מול חניון קרתא בירושלים, אבל את גובה הלהבות בבירה הם לא מתכוונים להוריד. בכירים בעדה החרדית אמרו הלילה לחדשות 2 באינטרנט כי "ההפגנות בשכונת מאה שערים יימשכו במלוא העוז".

"הולכת להיות עוד הפגנות רבות", אומרים הבכירים בעדה החרדית. "ההוראה הברורה של התורה היא קודם כל לשמור על החיים. יחד עם זאת, נמשיך למחות ולעורר זעקה על חילול השבת".

וההפגנות בתוך השכונה החרדית, אומרים בעדה, יהיו לא פחות סוערות מאלה שהורגלנו אליהן בשבתות האחרונות מול החניון העירוני שנפתח בשבת. "הכוונה בהחלטה היא לא לפגוע במרקם החיים על פי הפסוק 'וחי בהם'", מפרשים בעדה. זאת על מנת שלא תהיה פגיעה נוספת בנפש, כמו בליל שבת, אז נדרס אברך במהלך ההפגנה סמוך לחניון.

קריאה: למתן את ההפגנות

"אין סיכוי שפלג כלשהו ימרה את פי הגאב"ד, הסמכות העליונה", אומרים בעדה.  "המאבק נמשך, אך לא בקרתא כדי שלא לסכן חיי אדם".

במהלך דיון בהארכת מעצרם של החשודים בעימותים בבירה התחייב אתמול הרב טוביה וייס, מנהיג העדה החרדית בעיר, כי מעתה ואילך לא ייצאו עוד חסידיו להפגין ולהתפרע מחוץ לשכונה החרדית.

בנוסף הורו בכירים נוספים בציבור למתן את העימותים בסופי השבוע מול השוטרים. על פי התכנון, לא יפגינו עוד החרדים מול חניון קרתא, אלא רק בפינת רחוב שבטי ישראל והנביאים.

אש ועשן ברחובות

מוקדם יותר אתמול פרסמנו תמונות ממה שנראה כסרט מלחמה של ממש: בליל ראשון, בעקבות ניסיונות המשטרה לפנות גופת נרצח לנתיחה שלאחר המוות בשכונת גאולה בירושלים, התעמתו הצדדים וכילו זעמם אחד בשני.

בסרטון הווידאו שצולם על ידי אתר חדשות 24 נראים חרדים מיידים אבנים לעבר כוחות המשטרה, שמצידם לא נשארים חייבים ומפזרים את ההפגנה ביד חזקה. חלקם אף נראים בסרטון מרימים אבנים מן הרצפה ומיידים אותם חזרה במפגינים החרדים.

עוד ניתן לראות בסרטון נפצים ורימוני הלם נזרקים ברחובות ירושלים במפגן אלים במיוחד. רחובות השכנה מתמלאים בעשן ונראים כמו סצנה מקרב של ממש.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק