שנה חדשה נפתחה באלימות: שני צעירים הכו מורה

כמיליון וחצי תלמידים התחילו היום בלי תקלות את שנת הלימודים, אבל מורה אחד הרגיש היטב את נחת זרועם של שני צעירים שלא התקבלו לבי"ס במבשרת ציון. גם השוטרים שהגיעו לעזור חטפו. שתי תקריות אלימות נוספות נרשמו בבית שמש ובנגב

אלימות בבית הספר. ארכיון (חדשות 2)

שנת הלימודים בבתי הספר אמנם נפתחה באופן כללי כסדרה, אבל כמה תקריות מביכות העיבו על החגיגה. במבשרת ציון תקפו שני צעירים מורה ושוטרים, ובבית שמש נעלו העובדים את שערי בית הספר.

שני הצעירים שהגיעו הבוקר לבית הספר התיכון הראל ביישוב הגיעו כדי למחות על כך שלא התקבלו ללימודים במקום. המחאה שלהם תורגמה במהרה לאלימות, כשהכו את אחד המורים. צוות בית הספר הזעיק למקום במהירות ניידת משטרה.

אולם גם השוטרים חטפו מנחת זרועם של השניים – וזכו גם הם למכות. השוטרים לא ויתרו, עצרו אותם ולקחו אותם לחקירה. במשרד החינוך מדגישים כי התקרית לא פגעה בלימודים הסדירים בתיכון.

תקריות אלימות גם בבית שמש ובנגב

בבית הספר של תנועת חב"ד בבית שמש נעלו הבוקר העובדים לשעה את השערים ועיכבו את פתיחת שנת הלימודים. העובדים עשו זאת במחאה על מינוי המנהל החדש של בית הספר עליו הם לא סומכים. אולם כעבור שעה הגיעו הצדדים להבנות. השער נפתח והלימודים נפתחו.

תקרית אלימה נוספת אירעה ביישוב ערוער שבנגב. כבר מספר ימים שישנם חילוקי דעות סביב מינוי של המנהל. הבוקר, הגיעה קבוצת בריונים לבית הספר ביישוב והיכו את המנהל החדש. המנהל לא נזקק לטיפול רפואי ויום הלימודים החל כסדרו.