פ"ת: תלמידים אתיופים ייקלטו בכיתות רגילות

יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים הגיעו מנהלי בתי הספר בפתח תקווה לפשרה עם ראש העיר לגבי שילוב תלמידים אתיופים במערכת החינוך המקומית. במסגרת הפשרה הוחלט כי הילדים ילמדו בכיתות רגילות ותותאם להם תכנית לימודים אישית

פשרה בפ"ת: התלמידים ייקלטו בכיתות רגילות (אילוסטרציה) (חדשות 2)

לאחר איומי השבתה וגינויים חריפים של ראש הממשלה ונשיא המדינה, הושגה בצהריים פשרה באשר לשילובם של תלמידים אתיופים בבתי הספר בפתח תקווה.

בפגישה שיזמה מנכ"לית משרד החינוך לשעבר, ח"כ רונית תירוש (קדימה), הגיעו ראש עיריית פתח תקווה, יצחק אוחיון, וכלל מנהלי בתי הספר בעיר להסכמות בדבר קליטת כלל התלמידים בעיר.

על פי הפשרה ישולבו הילדים לכיתות הרגילות, כאשר לכל תלמיד תיבנה תכנית לקידום אישי אשר תתוקצב על ידי משרד החינוך. זאת על מנת שלתלמידים עולי אתיופיה תהיה הזדמנות שוויונית להצלחה, בדומה לשאר חבריהם בכיתה שהתקבלו לאחר מבחני כניסה.

עוד הוחלט כי העמותות ימשיכו לתמוך בעשרות תלמידיהם יוצאי אתיופיה, כפי שהן עושות מזה שנים, ולסייע לתלמידים החדשים שיקלטו לפי ההסכמות שהושגו היום.

נתניהו: לא נקבל מורים גזענים

מוקדם יותר הבוקר התייחס לנושא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והגיב בתקיפות נגד הפרדת התלמידים האתיופים. "לא ניתן יד לאלימות ממוסדת", אמר נתניהו. "מחנכים בפתח תקווה לא מקבלים ילדים אתיופים. אנחנו לא נקבל מורים גזענים, בית ספר כזה יישא בתוצאות".

בשבוע שעבר התייחס נשיא המדינה שמעון פרס לנושא ואמר: "ההתנגדות לקלוט תלמידים אתיופים לבתי ספר זו חרפה שאף אדם בישראל לא יכול להשלים עימה. כנשיא המדינה אני מגנה זאת בכל פה ומקווה כי שנת הלימודים תיפתח בפתח תקווה כסדרה, ולא תתאפשר בעתיד כל אפליה נגד אף תלמיד במדינת ישראל".

 המנהלים: לשלב את האתיופים בכיתות "קלט"

בפתח תקווה ישנם בתי ספר דתיים פרטיים, וישנם בתי ספר ציבוריים. מאחר והעולים מאתיופיה נמצאים בהליך גיור, הם חייבים ללמוד במוסדות דתיים, אלא שעד עכשיו הם שולבו רק בבתי הספר הדתיים הציבוריים.

כעת מבקשים לשלבם גם בבתי הספר הפרטיים, שם מוכנים לעשות להם "כיתות קלט" ורק בהמשך, לשלב אותם בתוך הכיתות - עמדה המנוגדת לעמדת משרד החינוך, מה שיצר משבר. כאות הזדהות משבית ועד ההורים העירוני את כל בתי הספר היסודיים והתיכוניים בפתח תקווה.

שלושת מנהלי בתי הספר הדתיים זומנו לשימוע אצל מנכ"ל משרד החינוך, שם מאיימים להפסיק להעביר תקציבים לבתי הספר.  

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

כתבות נוספות בנושא:

מערכת החינוך: כל המספרים

לראות ולקנא: הצצה למערכות החינוך בעולם