עצומה לבדיקת התנהלות הגורמים בפרשת טופז

מותו של הבדרן והשחקן לא מפסיק לא מפסיק לעורר הדים: עשרה ימים אחרי מותו של דודו טופז, מבקשים תומכיו לבדוק את הגורמים שהובילו לטענתם להידרדרות במצבו הנפשי שהובילה בסופו של דבר להתאבדותו. על הכוונת: גורמים במשטרה שהדליפו חומרים מחדרי החקירה, השב"ס והתקשורת

דורשים למצוא את האשמים. דודו טופז ז"ל (חדשות 2)

מעריציו של דודו טופז מסרבים להשלים עם מותו. עשרה ימים לאחר התאבדותו של השחקן והבדרן, התגייסו אזרחים מודאגים בדרישה להקים וועדת חקירה ממלכתית לבדיקת התנהלות כל הגורמים בפרשת מותו של טופז.

מעריציו של טופז קוראים לציבור לחתום על עצומה לבדיקת מחדלים והכשלים שהובילו למותו, אותו הם מגדירים "אחד האירועים המכוננים במדינת ישראל בשנים האחרונות". בשונה מתיאוריית הקונספירציה שמופצת בתיבות הדואר האלקטרוני בימים האחרונים, לפיה טופז נרצח ולא התאבד, יוזם העצומה לא מטיל ספק בנסיבות המוות - אך דורש למצוא את האשמים.

הנושאים שעומדים על הפרק בעצומה הם בדיקת הקשר בין המשטרה לראשי התקשורת במהלך החקירות, תפקוד שירות בתי הסוהר בכל מה שקשור לתנאי המעצר של טופז, הגורמים שהיו אחראים על הערכת מצבו הנפשי והתנהלות המשטרה בכל מה שקשור להדלפות מידע מתוך חדרי החקירות.

עד כה נאספו 243 חתימות, מספר זעום לעומת היעד הסופי שמארגן העצומה מקווה לאסוף, שהוא 50,000 תומכים. רבים מהמצביעים בחרו לציין הערות לצד חתימותיהם. אחת המצטרפות כתבה "מקרה דודו טופז הוא מחדל שהגורמים לו צריכים לתת את הדין. החל מרמיסה גסה של זכויות העצור להליך פלילי הוגן וכלה בסיום הטרגי. הפכנו חברה חורצת גורלות יש להקים וועדה מיוחדת בעניין על מנת שלא יישנו מעשים כאלה בעתיד".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד:

התיעוד האחרון של טופז

דודו טופז התאבד: משדר מיוחד

סנגורו: "אסרו עליו לפגוש את ילדיו"

ניתוח כתב היד של טופז: "תשו כוחותיו מהמלחמות הפנימיות שלו"

המחדל של שב"ס: כבל של קומקום בתא

רני רהב: "דודו עשה את המעשה האמיץ ביותר"

הראיון האחרון של הראשון בבידור

מאיה בוסקילה: הוא נתן לי הזדמנות

שלום אסייג ביקר בבית של טופז: "באתי לנחם"

אברי גלעד ושלמה ארצי הגיעו לנחם את משפחת טופז