מכות, קללות והשחתה: כך נראית ההסעה לביה"ס

הם מכים אחד השני, קורעים ריפודים ורצועות ומסכנים את החיים שלהם ושל חבריהם - יש מי שלא מוכן להיכנע לתלמידים שעושים צרות בדרך לביה"ס. ארגון המורים דורש ממשרד החינוך להציב מצלמות אבטחה שקולטות את הכל ומשדרות למוקד מיוחד. כך זה עובד

שימו לב הורים מה קורה כאשר אתם שולחים את הילדים בהסעה לבית הספר: מכות, מריבות והעלבות הן רק חלק ממה שקורה על האוטובוס. עכשיו יש פתרונות טכנולוגים שמנסים להילחם בתופעה.

על המתרחש בזמן הנסיעה מעיד יוחנן מדר, נהג הסעות שנפגע מאבן בזמן שהסיע ילדים לבית הספר. הוא מספר על ילדים שזורקים אבנים מקצה האוטובוס לעבר הנהג, "עד כדי כך שנופצה השמשה הקדמית של האוטובוס".

הנחיות משרד החינוך לא מחייבות נוכחות של אדם מבוגר נוסף בזמן ההסעה. הנהג עסוק בנהיגה, וכך הופכת הנסיעה לזמן שבו אפשר להשתולל בלי שאף אחד יכול לעצור את התלמידים. בסרטון שלפניכם תועד אחד הילדים שספג מכות נמרצות מחבריו לנסיעה. כעבור מספר דקות נאלץ הנהג לעצור כדי להפריד בין הנצים. אך כשהוא חזר לנהוג - הילדים שבו להכות את הילד.

ארגון ההורים דורש: מצלמות בכל אוטובוס

אבל לא מדובר רק באלימות פיזית או מילולית, אלא גם בהשחתה פיזית של האוטובוסים. אחד התלמידים צולם כשהוא שובר את התריסים של המזגן. בסריקה שעורכים הנהגים בתום הנסיעה הם מספרים על רצועות בטיחות קרועות ועל ריפוד שהושחת ופוזר על הרצפה.

בניסיון להשתלט על מה שקורה באוטובוסים התקינו במועצה האזורית לב השרון ארבע מצלמות בכל אוטובוס שמשדרות בזמן אמת לקצין הביטחון של המועצה את מה שקורה בספסלים האחרויים. כך, בזמן אמת, הוא יכול להזהיר את הנהג על התפרעות של התלמידים ולהקליט את מעשיהם.

ארגון ההורים הארצי מתכוון לדרוש ממשרד החינוך הצבת מצלמות באוטובוסים ולחייב ליווי של מלווה מבוגר. בארגון מאמינים שהאמצעים האלה מרתיעים את התלמידים וגורמים להם לשנות את התנהגותם ולהתנהג בהתאם.

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק