החרדים מבטיחים: הפגנות בסופ"ש מבוקר עד לילה

תשכחו מכל ההפגנות אליהן התרגלנו בשבועות האחרונים בשעות האחרונות של השבת. בסוף השבוע הזה מבטיחים בעדה החרדית "מרתון" של הפגנות ענק משישי בצהריים עד צאת השבת. "כי תצא למלחמה", מבהירים הפשקווילים

הפגנות חרדים בירושלים, ארכיון (AP)

בכל שבת בשבועות האחרונים יוצאים חרדים לרחובות ירושלים כדי להפגין במחאה על פתיחת חניון קרתא בשבת. בשבתות האחרונות, כך נראה, התעניינות התקשורתית יורדת, ובעדה החרדית מרגישים שמשהו צריך להשתנות. אז ירושלמים ומבקרים - היכונו לאמא של כל ההפגנות בסוף השבוע הזה. מבוקר עד ערב. משישי עד שבת.

בשבועות האחרונים נהגו להגיע להפגנות עשרות אברכים בלבד שניסו לעכב את תנועת כלי הרכב בכניסה לחניון שפתחה העירייה בשבת. ההפגנות הללו הסתיימה תוך שעה קלה בלי לייצר יותר מדי רעש.

אבל הפעם, מבטיחים בעדה החרדית, זו הולכת להיות שבת שונה. "כי תצא למלחמה", נכתב בפשקוויל שנתלה הבוקר בשכונות החרדיות, שבו קוראים ראשי העדה לציבור לקחת חלק בהפגנה שלא הייתה כדוגמתה.

זועמים על המשטרה

"לשבת קידוש השם במחאות כבירות מכניסתה ועד צאתה", נכתב בפשקוויל. "העירייה הציונית עדיין אוטמת אוזניה משמוע קול אנקות היהדות החרדית המתחננת ונאבקת למען שבת קודשינו הנרמסת על ידיהם ברגל גאווה ובוז".

יואליש קרויס, קצין המבצעים של העדה החרדית, תיאר לחדשות 2 באינטרנט את התכניות. "ההפגנה תחולק כך שבכל רגע נתון יהיו מול החניון מאות מפגינים", סיפר. הסיבה, על פי קרויס, היא "אלימות המשטרה" בהפגנה האחרונה. "כל שבת יש אלימות, אבל בשבת האחרונה את אלה שעצרו והעבירו למגרש הרוסים גם היכו", אמר. "את אחד מהם לקחו לבית החולים עקב כך".

על כך החרדים לא מוכנים לעבור בשתיקה. "ברגע שזה הגיע לכדי אלימות מצדם, אז אנחנו גם צד", אומר קרויס. "אנחנו נעסיק אותם כל השבת, ואם זה לא יעזור, אז התכנון שגם בשבת הבאה אולי יהיו הפגנות בכל ירושלים ונסגור 26 צמתים".

ההפגנות אמורות להתחיל בכניסת השבת ועד השעה 12 בלילה ביום שישי הקרוב ולהתחדש בשבת בשעה 10 בבוקר ועד צאת השבת. קשה לומר כיצד תסתיים המחאה הזו, אך דבר אחד בטוח: בסוף השבוע הזה לא יהיה משעמם בבירה.

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק