הומואים ולסביות? כן בבית ספרנו

"10% מבין תלמידי ישראל רואים את העולם בצבע אחר", טוען יואב ארד, יו"ר מרכז חושן. בכנס העיר לחינוך שייערך במדיטק בחולון לקראת פתיחת שנת הלימודים יסביר ארד למורים על חשיבות תפקידם בחינוך לסובלנות ובתמיכתם בבני הנוער הגאה. כאן בחדשות 2 נעביר בשידור חי את הכנס שיתקיים ביום רביעי הקרוב

בני נוער גאים. גם בבית הספר צריך לעסוק בנושא (חדשות 2)

החופש הגדול היה עבור רוב בני הנוער קיץ של תענוגות ללא גבולות. אבל היו כאלה שבשבילם החופש האמיתי נמדד אחרת. אלה אותם תלמידים ששום חופש, גדול ככל שיהיה, לא ישחרר אותם מהמאבק הפנימי שמשתולל בתוכם בשל נטייתם המינית. עכשיו יש להם תקווה להרגיש חופשיים.

כנס מיוחד שייערך ביום רביעי הקרוב, לקראת פתיחת שנת הלימודים, ייתן למורים ולסגל ההוראה את הכלים לעזור לאותם תלמידים ולאפשר להם "לצאת מהארון" גם בין כותלי בית הספר. כאן בחדשות 2 באינטרנט, נעביר את הכנס בשידור חי. כנס העיר לחינוך, שייערך במדיטק בחולון, נועד לשנות את דרך החשיבה של עובדי מערכת החינוך הישראלי, בין היתר גם בסוגיות של נטייה מינית.

במשך השנים הולך ויורד הגיל בו מחליטים הומוסקסואלים ולסביות לחשוף את זהותם המינית, דבר שלכאורה מעיד על חברה שפניה לליברליות ולרכישת ערכי כבוד הדדי, לכל אדם באשר הוא. עם זאת, לא כולם מקבלים בברכה את השינוי הליברלי שחל בחברה, וראייה לכך היה הרצח המזעזע במועדון ה"ברנוער" בתל אביב, שכוון כלפי הקהילה ההומו-לסבית .

"10% מבין תלמידי ישראל רואים את העולם בצבע אחר", טוען יואב ארד, יו"ר מרכז חושן לנוער גאה, המשמש גם כיו"ר המכון לחינוך דמוקרטי. ארד, שירצה בכנס על ההתמודדות של בני נוער עם שאלת נטייתם המינית, מסביר לחדשות 2 באינטרנט כי הנתון הזה אינו מדויק, בשל האינטימיות שכרוכה בנושא. "קשה מאוד לאמוד את האחוז המדויק של תלמידים בעלי נטייה מינית שאינה הטרוסקסואלית", הוא מסביר ומציין כי "חלק גדול מהתלמידים לא מודים בנטייתם המינית".

הדרך לסובלנות מתחילה בחינוך

הרוצח שירה למוות בשני צעירים ופצע 11 אחרים שבילו במרכז קהילתי לנוער ההומו-לסבי עדיין מסתובב חופשי - ואיתו גם הדעות השמרניות בחברה הישראלית. הדרך לחברה סובלנית, מאמינים במרכז חושן, מתחילה בחינוך.

ארד מדגיש כי בניגוד לסבל שנגרם ממחלה, בני הנוער הגאה סובלים בעיקר מהיחס השלילי של החברה והתדמית שהודבקה לנושא. "לכן הטיפול בנושא עובר לשדה החינוכי", מסביר ארד, שינסה להסב את תשומת לבם של המורים לחשיבות תפקידם כמחנכים, ולספק להם מבט פנימה לתוך ההתלבטויות שמעסיקות את התלמידים. "מדובר בקושי חברתי-תרבותי שמערכת החינוך צריכה להתמודד איתו עד לרמת המחנכת ולחברים בהפסקה", הוסיף ארד.

הכנס, שכותרתו: "פרספקטיבה חדשה על החינוך", יעסוק בשלל נושאי חינוך ואולי יצליח, אפילו במקצת, לשפר את מערכת החינוך הישראלית ובכך להוביל לחברה סובלנית. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני תנאם בכנס כמו גם שר החינוך גדעון סער, מנכ"ל מייקרוסופט ישראל ורבים מבכירי התעשייה.

לפרטים והרשמה: 03-6382075 register@haaretz.co.il , www.knasim.haaretz.co.il  

כנסו לאתר "חושן"

סיקור נרחב בעניין הקהילה ההומו-לסבית בארץ:

ניר וליז נרצחו בפיגוע

"האירוע החמור ביותר נגד הקהילה"

מפגינים: יש דם על ידי ההומופובים

אוחובסקי: "ביבי צריך להגיד את המילים 'הומואים' ו'לסביות'"

"יש לכם תרופה להומוסקסואליות?"

זעם על סילוקה של הטרנסג'נדרית מהספרייה

ההומואים משיבים מלחמה בפייסבוק

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק