המפורסמים נוהרים לכיתות הלימוד

במסגרת יוזמה ייחודית של שר החינוך גדעון סער פנו אנשי משרדו בשבועות האחרונים לעשרות אנשים מובילים בתחומם בחברה הישראלית - שהסכימו לבוא ללמד בהתנדבות שיעור שקרוב לליבם. בכיתה תוכלו לראות את יעל ארד, אורלי וילנאי, אילנה דיין, משה קפלינסקי ועוד רבים

סלבס בכיתה. אילנה דיין ואריק זאבי (עיבוד מחשב. חדשות 2)

בשבוע הראשון ללימודים יהיו תלמידים שייכנסו לכיתה וימצאו ליד הלוח, במקום את המחנכת צילה, את יעל אבקסיס. או את אילנה דיין. או את יעל ארד. שורה ארוכה של מפורסמים נרתמו לתכנית משרד החינוך והתנדבו להעביר שיעור בכיתות.

בשנת הלימודים הקרובה יקבלו מורי ישראל חיזוק משמעותי בדמות אנשי תקשורת, סופרים, מדענים, ספורטאים מפורסמים ואנשי עסקים בכירים. המפורסמים המתנדבים יעבירו לתלמידים בכיתות שיעור בתחום שמעניין אותם או בתחום התמחותם.

ברשימת עשרות האנשים שהסכימו להתנדב לפרויקט שיזם שר החינוך גדעון סער ניתן למצוא גם את הסופרים א.ב. יהושע ומאיר שלו, חתן פרס נובל פרופ' ישראל אומן, העיתונאים יאיר לפיד ואורלי וילנאי, את יו"ר "ישקר" איתן ורטהיימר והאלוף במיל' משה קפלינסקי. מתחום האמנות והרוח יצטרפו לכיתות הלימוד סמדר שיר, דב נבון, גל אוחובסקי ועוד. השיעורים ייערכו בין 2 ל-10 בספטמבר.

"שעת רצון בחברה הישראלית"

הסופרת והעיתונאית סמדר שיר כתבה הבוקר בעיתון ידיעות אחרונות: "אולי אספר להם על המורה שבכיתה ג' מתחה איקס אדום על החיבור הראשון שכתבתי ושאלה ממי העתקתי. נעלבתי נורא, אך המשכתי לכתוב כדי להוכיח לה שאני מסוגלת, וזה מוכיח שמורה טובה היא לא בהכרח זו שמלטפת".

"יש היום שעת רצון בחברה הישראלית הנובעת מההכרה בחשיבות החינוך לעתיד האישי והלאומי ובצורך להירתם להצלחת מערכת החינוך", הסביר השר סער. "אני משוכנע כי יצירת מעגלי התנדבות אזרחיים סביב מערכת החינוך תחזק את המערכת, תעשיר אותה ותחנך להתנדבות ולנתינה".

מי שייהנו מהיוזמה, בינתיים, יהיו רק תלמידי החינוך העל-יסודי. שר החינוך עצמו ימשיך גם השנה להוות דוגמה - ויעביר אחת לשבוע שיעור אזרחות באחד מבתי הספר התיכוניים ברחבי הארץ כפי שעשה בשנת הלימודים הקודמת.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק