הרב הצבאי הראשי: הומוסקסואליות אינו נושא ראוי לעסוק בו בעיתון צבאי

למרות התמיכה לה זכתה הקהילה ההומו-לסבית בשבת האחרונה מצד פוליטיאים והחברה הישראלית, נדמה שעדיין יש גורמים שלא נותנים לגיטימציה לנושא. החלטת העיתון הצבאי "במחנה" לעסוק בסיפוריהם של קצינים הומוסקואלים זכתה למחאה חריפה מצדו של הרב הראשי לצה"ל תא"ל רונצקי. צה"ל בתגובה: מדובר בדעה אישית ולא במדיניות

אילוסטרציה (חדשות 2)

בשבת האחרונה זכתה הקהילה הגאה להכרה מצד הממסד והקהילה הישראלית. אלפים גדשו את כיכר רבין והקשיבו לפוליטיקאים ולאמנים שהביעו את תמיכתם בזכותם של ההומואים והלסביות לחיות ככל אזרח במדינה. אך נראה שבצה"ל עדיין אין הכרה בקהילה, כך לפחות לפי דבריו של הרב הצבאי הראשי תת-אלוף אביחי רונצקי, שיצא נגד העיסוק בנושא בשבועון הצבאי "במחנה".

לרגל חודש הגאווה, ערכו בעיתון פרויקט מיוחד אשר במסגרתו פורסמו סיפוריהם של קצינים הומוסקסואליים המשרתים בצה"ל. מבין הסיפורים בלטה הכתבה שבה התראיין רס"ן יהושע גורטלר, קצין דתי והומוסקסואל מוצהר, המשרת כעוזר משפטי לפרקליט הצבאי הראשי.

רונצקי, כפי שפורסם באתר "הארץ", לא ראה בעין יפה את הלגיטמציה שניתנת לקהילה על גבי העיתון הצבאי ופנה לראש אכ"א, אלוף אבי זמיר, ולקצין חינוך ראשי תת-אלוף אלי שרמייסטר במכתב מחאה. לדברי רונצקי, מדובר בנושא לא ראוי לעיתון שאמור לשקף את ההווי בצה"ל.

בתגובה למכתבו של רונצקי, השיבו מזרחי ושרמייסטר כי העיתון "במחנה" מייצג ומשקף את כלל חיילי צה"ל, ובתוך זה גם החיילים ההומוסקסואלים. מדובר צה"ל נמסר ש"צה"ל משבץ את חייליו על פי צרכי הצבא, נתוניהם האישיים וכישוריהם, ולא על פי נטיותיהם המיניות ומגדרם. כל אמירה אחרת מייצגת דעה אישית ולא את מדיניות צה"ל".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

עוד בנושא:

הווידאופדיה: מצעד הגאווה

המפכ"ל על הרצח: לא לצבוע מגזרים

נתניהו מגנה: "לכבד כל אדם באשר הוא"