הרב עובדיה: התלמידים החילונים "טיפשים מטופשים"

מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס ממשיך לתקוף מגזרים שלמים בדרשתו השבועית: הפעם מדובר בתלמידי ובוגרי מערכת החינוך הממלכתית. "יש שלמדו בבית ספר חילוני, כמו טיפשים מטופשים, לא יודעים לעשות קידוש", אמר הרב. "אחר כך אוכל כמו בהמה"

הרב עובדיה בדרשה. ארכיון (חדשות 2)

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, תקף כבר סוגיות ומגזרים רבים בדרשות מוצאי השבת שלו. המטרה האחרונה ברצף: תלמידי מערכת החינוך הממלכתית.

בדרשה שלו אמש דיבר הרב על הלכות השבת - וגם על מנהגי הקידוש. "כל הקהל (בבית הכנסת), כולם הולכים הביתה ועושים קידוש", אמר הרב בדרשתו. "יודעים לעשות קידוש. אבל יש שלמדו בבית ספר חילוני, כמו טיפשים מטופשים, לא יודעים לעשות קידוש. מה זה? אחר כך אוכל כמו בהמה".

את הרב זה מעצבן במיוחד. "אין לו קידוש, מה זה?", הוסיף ותקף את תלמידי מערכת החינוך ובוגריה.

ההתבטאויות הקודמות: "עבדים לאמריקנים" והנער שטבע כי חטא

לפני כשנתיים תקף הרב את מוריהם של הילדים החילוניים וערר סערה. "תוסיפו ח' למורים - חמורים", אמר הרב. "שמה (בבתי הספר החילוניים) לא יודעים כלום. אפילו המורים שלהם חמורים. לא יודעים כלום, לא פסח, לא שבת, לא מועד, לא שום דבר".

לפני כחודש, בשיא המתיחות בין ארה"ב לישראל, אמר הרב עובדיה בדרשתו השבועית: "הנה, מה מושלים בנו? לא תבנה פה, לא תבנה שם. כאילו אנחנו העבדים שלהם. יבוא המשיח צדקנו - יעיף אותם".

בדבריו התייחס הרב גם למוסלמים המחזיקים בהר הבית. "איפה בית המקדש שלנו?", הציג הרב שאלה רטורית. "יושבים שמה ערבים. מה יש לנו אנחנו? עניים ואביונים. יבוא המשיח צדקנו יעיף את כל בני הרשעים האלה, יגרש את האומה הזאת".

בהזמנות אחרת התייחס לטביעתו למוות של הילד שלמה יודלביץ' בן ה-11 במהלך טיול שנתי בנחל שניר. "הנה השבוע, מסכן ילד אחד הלכו עם הכיתה שלו", הזכיר הרב. "מה שמו? יודלביץ'. מסכן, נטבע בים ומת וכל הטיול נהפך משמחה ליגון. יצאו חברים שלו כולם בוכים, לא תיארו להם שאחד מהם, היה המסמר של הכיתה, היה חשוב, היה יקר, היה שקדן, מסכן נטבע בים והלך".

אחר כך הסביר הרב מדוע זה קרה: "בוודאי יש טעם למה נטבע - אולי זה גלגול של איזו נשמה היה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

הרב עובדיה: "לתת צליפה בפנים למי שמעשן"

הרב עובדיה: מי שתומך בישראל ביתנו - תומך בשטן

הווידאופדיה: הרב עובדיה יוסף