גם השבת: חרדים ושוטרים מתעמתים

מאות חרדים מתגודדים מול חניון קרתא שגם השבוע נפתח בשבת. חלק מהם נשכבים על הכביש במטרה לחסום כניסת מכוניות. בין המפגינים גם ילדים חרדים רבים. המשטרה ערוכה באזור בכוחות מתוגברים לטיפול במפגינים ולמנוע הפרות סדר, אולם עד כה לא נרשמו אירועים מיוחדים

מלחמת השבת מתחדשת. צילום ארכיון (רויטרס)

עוד שבת של מחאה ירושלמית: תושבים חרדים רבים מפגינים הערב שוב בבירה במחאה על המשך פתיחתו של חניון קרתא בשבת. שוטרים רבים נערכו מבעוד מועד באזור כדי למנוע מהמפגינים לבצע מעשים חריגים.

מול "חניון המחלוקת" - חניון קרתא, מפגינים בשעה זו מאות חרדים, בהם ילדים רבים. חלק מהמפגינים נשכבים על הכביש במטרה למנוע כניסת כלי רכב לחניון שנפתח גם בשבת הזו.

המשטרה ערוכה באזור בכוחות מתוגברים, כלקח מאירועי השבתות הקודמות. המפגינים מתעמתים עם השוטרים סמוך לחניון, אולם עד כה לא נרשמו עימותים אלימים או מעצרים בקרב המפגינים.

קריאה לחרדים: בואו בהמוניכם

מוקדם יותר עמדו מאות חרדים בגבול של שכונת מאה שערים, בצומת הרחובות שבטי ישראל והנביאים. מולם נפרסו עשרות שוטרים בקו "הגנה" שנועד לחסום את דרכם לכיוון חניון קרתא. חלק מהמפגינים דחפו את השוטרים, בעוד הם זועקים "שבס" (שבת ביידיש).

עוד לפני סוף השבוע הודיעו נציגים בעדה החרדית על כוונתם להחריף היום את המחאה נגד הפעלת חניון קרתא בסופי השבוע ולקיים הפגנה המונית ברחבת החניון. עם זאת, יו"ר הוועד למען השבת, יוסף רוזנפלד, הבהיר כי לא מתוכננת הפגנה אלימה. החרדים תושבי שכונת מאה שערים וגאולה נקראו לבוא היום בהמוניהם ולהפגין נגד העירייה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

ההפגנות בשבתות הקודמות:

שוב עימותים בירושלים: החרדים ברחובות

מלחמת השבת של החרדים חוזרת

אלפי חרדים התפרעו בירושלים

י-ם: הפגנות על פתיחת חניון בשבת