המורות מכינות את מיתרי הקול לשנת הלימודים החדשה

אפשר כבר להתחיל לספור לאחור: בעוד 25 ימים ייגמר החופש, התלמידים והמורים יחזרו לעבוד. ויש כבר מורות שמכינות, לא מערכי שיעור אלא את מיתרי הקול שלהן. המורות הצרודות של ישראל מנסות ללמוד לצעוק – בשקט

"ההפסקה היא ל מ ו ר י ם !". "לי יש זמן". "אני אחכה". "שקט שיהיה פה!" - חדשות 2 מתנצלים בפניכם על כך שהחזרנו אתכם כמה שנים/חודשים אחורה לימי בית הספר העליזים. אבל חשוב לתת תשומת לב גם למי שנוהגות לומר את המשפטים האלו - המורות.

פחות מחודש לתחילת שנת הלימודים, המורות מתחילות כבר להתכונן. רק המחשבה של לחזור לכיתה גורמת להם לכאב במיתרי הקול. סדנה מיוחדת אמורה לסייע להם קצת לשמור על הקול (והשפיות).

מדריכת הסדנה, קלינאית התקשורת לאה מרום מנסה להסביר. "כמו למשל, אני אומרת 'בבקשה תלמידים תוציאו את המחברות'", היא מסבירה, זאת בניגוד - היא מדגימה בקול צווחני: "בבקשה תלמידים תוציאו את המחברות!!!!!".

המורות הופכות לתלמידות וחוזרות אחרי המדריכה פעם אחר פעם: איך לדבר, איך לנשום, ומה לעשות בשביל לא להשתגע. "במהלך השנה אני צרודה הרבה", מודה המורה לחינוך גופני עינת אהרון. "אני מגיעה למצבים שפשוט אין לי קול".

הגנתת פולה אחנבליט מספרת שהיא מצאה שיטה משלה: "גם משרוקית הייתה לי גם תוף היה לי וגם חצוצרה. הייתי נותנת בה פפפפפיפ ואז כולם כבר ידעו שהולך להיות שקט". אחרי שמונה שבועות הסדנה מסתיימת. עכשיו רק נותר להן לקוות "שיהיה פה שקט בבקשה!".