זעם באגודת ההומוסקסואלים: הספרייה שגירשה טרנסג'נדרית צריכה להתנצל

באגודת ההומואים והלסביות זועמים על סילוקה של הטרנסג'נדרית מהספרייה העירונית ברחובות. "כואב לנו שמשפילים את חברי הקהילה 3 ימים אחרי האירוע בשבת", אמרו. "אנחנו מצפים מהספרייה לעבור סדנא לקבלת האחר"

דניאלה קלטי (חדשות 2)

בקהילה ההומו-לסבית נדהמו אמש מהפרסום בחדשות 2 באינטרנט אודות הטרנסג'נדרית שסולקה מהספרייה העירונית ברחובות. "כואב לנו שמשפילים את חברי הקהילה", אמרו באגודת הלסביות, הומואים, טנרנסג'נדרים וביסקסואלים (להט"ב).

"צר לנו שבימים אלה, שלושה ימים אחרי האירוע במוצאי שבת (בו נרצחו שני צעירים במועדון הנוער ההומו-לסבי - י.ז) שברחובות לא אפשרו כניסה לטרנסג'דנדרית למקום ציבורי", הוסיפו באגודה. "אנחנו מצפים שהספרייה תתנצל בפניה ותשתתף בסדנא לקבלת האחר".

דניאלה קלטי, טנרסג'נדרית תושבת רחובות, טוענת שסולקה מהספרייה ברחובות רק משום שבחרה ללבוש שמלה. פחות מיממה לאחר הרצח המתועב בתל אביב, החליטה עובדת במקום לא לאפשר לה להיכנס לספרייה אליה היא נוהגת להגיע בקביעות, ולדבריה, סילקה אותה מהמקום בבושת פנים.

"זה כבר כמה חודשים שהעובדת הזו נוהגת להעיר לי על איך שאני נראית, ולצערי זו גם לא פעם ראשונה שהיא מונעת את כניסתי למקום", סיפרה קלטי לחדשות 2 באינטרנט. "אלא שהפעם היה לה גיבוי ממנהלת המקום. לפני כמה חודשים היא חסמה בפני את הכניסה, אך למזלי היה שם עובד הגון שאפשר לי להיכנס בסופו של דבר".

העירייה: מבקשים לכבד את כללי המקום

לדבריה, היא הגיעה בעבר לספרייה כשהיא לבושה כאישה. "זהו חלק מתהליך הדרגתי שאני עוברת, והן החליטו שהוא לא הולם כיוון שיש ילדים שמגיעים לספרייה", ניסתה קלטי להסביר. כשפנו אליה עובדות הספרייה בלשון זכר, תיקנה אותן דניאלה, אך הן, לטענתה, בחרו להגיב בזלזול ושאלו: "באמת? אז איך קוראים לך?"

אחת מעובדות הספרייה ציינה שבעבר הגישו הורים בעיר תלונות במשטרה נגדה לאחר שהטרידה את ילדיהם בספרייה. "הוא לא לגמרי בסדר", אמרה העובדת לחדשות 2 באינטרנט. "מגיע חצי ערום לספרייה, מטריד ילדים ונוגע בהם".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה כי לא ידוע על תלונות שהוגשו במשטרה נגד דניאלה, וציינו כי "התושבת היא לקוחה קבועה של הספרייה העירונית שמגיעה לספרייה לעיתים תכופות ומתקבלת תמיד בברכה".

בעירייה התייחסו גם ישירות לאירוע האחרון עליו התלוננה השבוע קלטי. "אכן, השבוע הגיעה הפונה בלבוש שמלת רשת שחשפה את כל גופה ברבים והובהר לה כי היא איננה יכולה להיכנס כך לספרייה", אמרו. "מעבר לכך, אין אנו שותפים לניסיונה לשייך זאת לזהותה המינית וזהו עניינה הפרטי בלבד. כל אחת ואחד מוזמנים להשתמש בשירותים שמעניקה הספרייה העירונית והם נדרשים לכבד את הנחיות וכללי המקום, כנהוג בכל מקום ציבורי אחר".

פיגוע שנאה - סיקור מיוחד 

ההזדהות עם הגאים חוצת גבולות: מפגן תמיכה בלונדון

המפגינים: דם על ידי ההומופובים

הקהילה מתאבלת: "אוהב אותך, אזכור אותך, אלחם בשבילך"

אוחובסקי: ביבי צריך להגיד את המילים הומואים ולסביות

הווידאופדיה: מצעד הגאווה