טרנסג'נדרית שהגיעה לבושה בשמלה גורשה מהספרייה ברחובות

פחות מיממה לאחר אירוע הירי במועדון ההומו-לסבי בת"א, סולקה דניאלה קולטי מהספרייה העירונית ברחובות ונאסר עליה להיכנס למקום. הסיבה: דניאלה היא טרנסג'נדרית שהגיעה לבושה בשמלה. אחת העובדות במקום: "מדובר באדם לא נורמלי שמטריד ילדים". העירייה טוענת כי אין קשר לנטיותיה המיניות של דניאלה

דניאלה קלטי (חדשות 2)

רק לפני שלושה ימים נרצחו שני צעירים במועדון הומו-לסבי בתל אביב, על פי ההערכות על רקע זהותם המינית. פיגוע הירי, שכונה "פשע שנאה", עורר את חמתם של ארגוני הלהט"בים (לסביות, הומואים, טרנס ג'נדרים וביסקסואלים) והעלה לסדר היום את שאלת הסובלנות בחברה כלפי האוכלוסייה הגאה. אולם נראה שלמרות שלא עבר זמן רב מאז האירוע החריג, עדיין ישנם חברים בקהילה שזוכים לאפלייה על רקע העדפותיהן המיניות.

כך הרגישה דניאלה קלטי, טנרסג'נדרית תושבת רחובות, שטוענת שסולקה מהספרייה העירונית ע"ש מאירהוף בעיר רק משום שבחרה ללבוש שמלה. פחות מיממה לאחר הרצח המתועב בתל אביב, החליטה עובדת במקום לא לאפשר לה להיכנס לספרייה אליה היא נוהגת להגיע בקביעות, ולדבריה, סילקה אותה מהמקום בבושת פנים.

"זה כבר כמה חודשים שהעובדת הזו נוהגת להעיר לי על איך שאני נראית, ולצערי זו גם לא פעם ראשונה שהיא מונעת את כניסתי למקום", סיפרה קלטי לחדשות 2 באינטרנט. "אלא שהפעם היה לה גיבוי ממנהלת המקום. לפני כמה חודשים היא חסמה בפני את הכניסה, אך למזלי היה שם עובד הגון שאפשר לי להיכנס בסופו של דבר".

לדבריה, היא הגיעה בעבר לספרייה כשהיא לבושה כאישה. "זהו חלק מתהליך הדרגתי שאני עוברת, והן החליטו שהוא לא הולם כיוון שיש ילדים שמגיעים לספרייה", ניסתה קלטי להסביר. כשפנו אליה עובדות הספרייה בלשון זכר, תיקנה אותן דניאלה, אך הן, לטענתה, בחרו להגיב בזלזול ושאלו: "באמת? אז איך קוראים לך?"

העירייה: מבקשים לכבד את כללי המקום

אחת מעובדות הספרייה ציינה שבעבר הגישו הורים בעיר תלונות במשטרה נגדה לאחר שהטרידה את ילדיהם בספרייה. "הוא לא לגמרי בסדר", אמרה העובדת לחדשות 2 באינטרנט. "מגיע חצי ערום לספרייה, מטריד ילדים ונוגע בהם".

מעיריית רחובות נמסר בתגובה כי "התושבת הנה לקוחה קבועה של הספרייה העירונית והיא מגיעה לספרייה לעיתים תכופות ומתקבלת תמיד בברכה. נדגיש כי היא מעולם לא הוצאה מהספרייה, חרף התנהגותה, הכוללת פרובוקציות מכוונות, צעקות וחוסר התחשבות בכללי ההתנהגות הנהוגים בספריות. בכל פעם שהתבקשה מנהלת הספרייה, על ידי לקוחות הספרייה, להוציא את הפונה מהמקום בשל התנהגותה זו, היא ביקשה את סבלנות וסובלנות הציבור כלפי התושבת.

אכן, השבוע הגיעה הפונה בלבוש שמלת רשת שחשפה את כל גופה ברבים והובהר לה כי היא איננה יכולה להיכנס כך לספרייה. מעבר לכך, אין אנו שותפים לניסיונה לשייך זאת לזהותה המינית וזהו עניינה הפרטי בלבד".  

פיגוע שנאה - סיקור מיוחד 

ההזדהות עם הגאים חוצת גבולות: מפגן תמיכה בלונדון

המפגינים: דם על ידי ההומופובים

הקהילה מתאבלת: "אוהב אותך, אזכור אותך, אלחם בשבילך"

אוחובסקי: ביבי צריך להגיד את המילים הומואים ולסביות

הווידאופדיה: מצעד הגאווה