המשטרה נערכת לקראת שבת סוערת בירושלים

העדה החרדית בירושלים מתכננת להחריף את המאבק נגד פתיחת חניון קרתא בסופי השבוע. יו"ר הוועד למען השבת יוסף רוזנפלד העריך כי אלפי מפגינים יצעדו אחר הצהריים ממאה שערים לכיוון החניון. אמש התקיימה הפגנת חילונים בשכונת קריית יובל בעיר

הפגנת החרדים בירושלים. ארכיון (חדשות 2)

שחרורה של "האם המרעיבה" לביתה הרגיע את העיסוק בפרשה ומסתמן שהציבור החרדי בירושלים חוזר לעסוק בחילול השבת בעיר. הפגנות החרדים צפויות להתחדש בשעות הצהריים ונראה שהרחובות שבטי ישראל והנביאים שוב יצבעו שחור.

נציגים בעדה החרדית הודיעו על כוונתם להחריף היום את המחאה נגד הפעלת חניון קרתא בסופי השבוע ולקיים הפגנה המונית ברחבת החניון. עם זאת, יו"ר הוועד למען השבת יוסף רוזנפלד מבהיר כי לא מדובר בהפגנה אלימה. בדברים שאמר לגלי צה"ל ציין רוזנפלד "החלטנו לעלות מדרגה במאבק, אלפים מאיתנו יצאו לרחובות, אבל רק אברכים מבוגרים, ולא צעירים - מבחינתנו אלימות זה קו אדום שלא עוברים אותו".

התשובה החילונית: הפגנות נגד

במקביל להפגנת החרדים צפויה להתקיים הפגנת נגד שמובילה תנועת "התעוררות בירושלים".

בזירה אחרת בעיר, מוביל הציבור החילוני מאבק עיקש לא פחות. אתר "בחדרי חרדים" דיווח על הפגנה שנערכה בשכונה אתמול סמוך לכניסת השבת, בה צעדה קבוצת חילונים בעיר עם שלטים הקוראים "די להתחרדות!", "לא לתושבים חרדים!".

חרדים שעברו סמוך למה שהם מכנים "אנטישמיות חילונית", זכו לקריאות גנאי נגד האוכלוסייה החרדית בעיר על רקע מאבק הכוחות בין שתי הקבוצות. המחאה מתנהלת סביב שורת מקרים שנדונו בבתי המשפט ובהם מבנה בשכונה שהוסב לשמש כבית כנסת.

התושבים החילונים טענו כי המבנה, ששימש בעבר כמכולת, אינו יכול לשמש כבית כנסת, והדבר מהווה שימוש חורג. ועדת תכנון ובניה פסקה השבוע כי בית הכנסת יישאר במקום, ויינתן לו אישור חורג.

 הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק

 

עוד באותו הנושא:

שוב עימותים בירושלים: החרדים ברחובות

מלחמת השבת של החרדים חוזרת

אלפי חרדים התפרעו בירושלים

י-ם: הפגנות על פתיחת חניון בשבת