הסטודנטים מאיימים לאחר העלאת שכר הלימוד: "ניאלץ לפעול"

עליית מדד המחירים לצרכן העלתה גם את שכר הלימוד באוניברסיטאות לשנה הקרובה ב-300 שקלים. הסטודנטים זועמים: "הממשלה התחייבה בפנינו לא לשנות את שכר הלימוד. שביתה היא שלב סופי, אם נראה שמעוניינים להעלות את שכר הלימוד אנחנו נחריף את המאבק", אמר יו"ר התאחדות הסטודנטים בועז טופורובסקי

הפגנת סטודנטים, ארכיון (חדשות 2)

בשורה רעה לסטודנטים: שכר הלימוד שוב עולה. הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה שלחה היום מכתב למוסדות להשכלה גבוהה בו הנחתה אותם כי גובה שכר הלימוד לתואר ראשון ושני בשנת הלימודים הקרובה יעמוד על 12,503 שקל בהתאם לעליית מדד המחירים לצרכן. שכר הלימוד לתואר ראשון יעמוד בשנת הלימודים הקרובה על 9,646 שקל ויעלה ב-346 שקלים מהשנה שעברה.

ראשי הוועדה לתכנון ותקצוב עדכנו גם את ראשי הסטודנטים בדבר פרסום ההנחיות למוסדות ובנוסף הבטיחו להם כי השיפוי בגין שכר הלימוד לתואר ראשון הנו אחד הנושאים שיעלו בדיונים התקציביים המתקיימים עם משרד האוצר.

במכתב שנשלח למוסדות אף צוין כי "בימים אלו אנו מצויים בדיונים עם אגף התקציבים במשרד האוצר לגבי תקצוב שנה"ל תש"ע לרבות לגבי קביעת גובה השיפוי שכר הלימוד למערכת ההשכלה הגבוהה בגין שנה זו. אם החלטת הממשלה בנושא כפי שהתקבלה ב-12 במאי תשתנה תעדכן ות"ת בנושא את המוסדות והסטודנטים".

התאחדות הסטודנטים: "נצטרך לצאת לפעולות"

יו"ר התאחדות הסטודנטים בועז טופורובסקי אמר בתגובה לפרסומים כי "הממשלה התחייבה בפנינו לא לשנות את שכר הלימוד, היא גם קיבלה החלטת ממשלה בתחילת מאי ששכר הלימוד מוקפא לשנה הזאת ולשנה הבאה".

"הות"ת רב עם האוצר על תקציבים הם לא מגיעים להסכמה אז בסוף הסטודנטים משלמים. אנחנו לא משחקים משחקים, אנחנו רוצים שידברו איתנו על פיתרון לטווח ארוך על כל רבדיה של ההשכלה הגבוהה. יש לנו בג"צ שעומד ותלוי נגד גבייה מסטודנטים, אם יעלו את שכר הלימוד, אנחנו נצטרך לצאת לפעולות. שביתה היא שלב סופי, אם נראה שמעוניינים להעלות את שכר הלימוד אנחנו נחריף את המאבק", הוסיף.

גילה גמליאל סגנית השר לענייני צעירים, סטודנטים ונשים מוחה נגד עליית שכר הלימוד ובמבטיחה לסטודנטים לסייע במאבקם. "שכר לימוד גבוה מונע מצעירים רבים לרכוש השכלה גבוהה במדינת ישראל ובכך מגדיל את הפערים ומרחיק את הפריפריה מהמרכז", אומרת גמליאל.

"בימים אלו אני פועלת למען מימון שנה אקדמית חינם לחיילים משוחררים מתוך הבנה כי רכישת השכלה גבוהה יוצרת שיווין הזדמנויות והופכת את ישראל לחברה שוויונית וטובה יותר".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?