קריאה לנתניהו: "התערב במצב בגנים"

אחרי בחירתו מחדש, קוראים הורים, גננות ומומחי חינוך לעמוד במילתו ולשפר את המצב בגני הילדים, מצב שהם טוענים שגורם ל"סכנת נפשות של ממש". בין הדרישות: להוסיף סייעת בכל גן ולהוריד את מספר הילדים ל-25 לכל היותר. "הילדים ממתינים לממשלה שתיקח אחריות", נכתב לראש הממשלה

צפוף פה, צפוף. ארכיון (רויטרס)

הקואליציה הארצית לשיפור התנאים בגני הילדים - ארגון של ועדי הורים, גננות, סייעות ומומחים לחינוך הגיל הרך, פנו במכתב לראש הממשלה נתניהו וקראו לו לקיים את ההבטחה שנתן לפני הבחירות לשנות את המציאות בגני הילדים. החתומים על המכתב טוענים שהמצב הקיים בגנים אינו נסבל ויש צורך לשנות אותו מיידית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו מברכים אותך על בחירתך מחדש לראשות הממשלה, ואנו מאחלים לך הצלחה", כתבו לנתניהו. "אנו מבקשים להזכיר את הצורך בטיפול דחוף בנושא התנאים הבלתי הולמים בגני הילדים. נפגשנו איתך בנושא שבוע לפני הבחירות וחשנו הקלה לאחר שאמרת כי הממשלה בראשותך תפעל להשלמת המהלך להתאמת התנאים בגני הילדים לצרכיהם".

הנציגים ציינו בפני ראש הממשלה כי הנושא זכה להסכמה חסרת תקדים וחוצת מפלגות לפיה יש לפעות מיידית לשיפור התנאים בגנים מתוך הבנת חשיבות ודחיפות העניין. "אנו מוצאים לשוב ולהתריע כי בגנים מצטופפים 35 ילדים בהשגחת גננת וסייעת אחת בלבד - תנאים בלתי הולמים אלה פוגעים מדי יום בילדינו עד כדי הזנחה של דור שלם וסכנת נפשות של ממשל", הוסיפו. "הילדים ממתינים לממשלה שתיקח אחריות".

בהמשך מפרטים כותבי המכתב את הסוגיות שלטענתם כי יש לטפל בהם כבר בשנת הלימודים הקרובה, וביניהם הפחתת מספר הילדים בכל גן ל-25, הוספת סייעת, התאמת המבנים ושיפור תנאי העסקת הצוותים. על המכתב חתומים בין השאר ראשי ועדי ההורים בירושלים, גבעתיים, בת ים, בית שמש וכפר יונה, ראשי ארגוני הסייעות והגננות ומומחים לגיל הרך.