הרמטכ"ל אשכנזי: ליאור או גבי?

למה הילדים שלנו לא מתעניינים באקטואליה? למה הם לא פותחים עיתון? איך זה שהם מתעדכנים במה שקורה סביבם רק דרך "ארץ נהדרת" או "שבוע סוף"? הלכנו לבדוק למה הילדים שלנו לא רוצים לדעת מה קורה בעולם האמיתי

האמת, גם אותנו זה הפתיע שלא מצאנו בעזריאלי או בים אפילו תלמיד תיכון אחד שיודע מיהו שר החינוך. רובם לא ידעו גם מי שר החוץ או הרמטכ"ל.

"אני לא זוכר בדיוק, משהו אשכנזי", אמר לנו אחד. "בצבא? ליאור אשכנזי". השבוע פורסם בגלובס סקר מטריד. התמונה ברורה: חלק גדול מהנוער לא רוצה לצאת מבית האח הגדול. משנה לשנה הם רואים, שומעים וקוראים פחות חדשות ואקטואליה.

פחות אכפת להם מה קורה מסביבם. לחלקם אין יכולת או רצון להבין לא את האותיות הקטנות, אלא את הכותרת הראשית.

אם תחנת גלי צה"ל תהיה לרגע ססמוגרף, אז יושב ראש ועדת הקבלה הוא הראשון שירגיש את רעידת האדמה מתקרבת. "יש ירידה הולכת ונמשכת ברמת הידע שיש למועמדים לגלי צה"ל, וכמובן שמי שמגיע בכלל לבחינות, אלה אנשים שיש להם, על פני הדברים, עניין באקטואליה, בחדשות, הם רוצים להיות במקצועות עיתונאיים", מספר יו"ר ועדת הקבלה, יוסי עבאדי.

"ילדים יודעים היום פחות. לא קל למצוא ילדים שידברו בתכנית. לא קל למצוא ילדים שיסבירו ויביאו סיפורים חדשותיים שמעניינים אותם", אומר גיא זוהר שמגיש מהדורת חדשות יומית במיוחד לילדים.

וזה לא שמשעמם פה: מלחמות כל שנתיים. שרים נכנסים לכלא, לפעמים שניים ביום. מלך הרייטינג שולח חוליות אגרופנים. אולי אחת הסיבות לאדישות היא הבית. אם מדברים בבית על אקטואליה, אם אקטואליה היא חלק משגרת היומיום של המשפחה, אז ילדים יתעניינו בזה.