כבר בתחילת החופש: איום שביתה

במרכז השלטון המקומי לא נתנו למורים, הורים, תלמידים וגם לאנשי האוצר הרבה זמן לנשום. כבר בערב היום הראשון של החופש הגדול שולחים משם איום: "לא נפתח את שנת הלימודים הבאה". יו"ר המרכז שלמה בוחבוט: "דורש מממשלת ישראל להחזיר את מענקי האיזון שקוצצו מהרשויות"

ילדים בכיתה. אילוסטרציה (חדשות 2)

אמנם רק אתמול נפתח באופן רשמי החופש הגדול וילדי היסודי הצטרפו לילדי החטיבות והתיכונים לחודשיים של חופשה, אבל במרכז השלטון המקומי מאיימים כבר מעכשיו - "לא נפתח את שנת הלימודי הבאה".

הסיבה לאיום היא, כמה לא מפתיע, קיצוץ שביצעה הממשלה בתקציבי האיזון של הרשויות המקומיות. ראשי הרשויות מוחים גם על מה שהם מכנים "הקנסות הגבוהים שמבקשת הממשלה להטיל על אזרחי המדינה בגין השימוש במים תוך קביעת רף מנותק מכל מציאות".

"אני דורש מממשלת ישראל להחזיר את מענקי האיזון שקוצצו מהרשויות ולהעמידם כבעבר על שלושה מילארד שקלים ולהחזיר את תקציבי החינוך שקוצצו", אמר אמש יו"ר המרכז שלמה בוחבוט. "אם יאושר התקציב במתכונתו הנוכחית, ייאלצו התושבים לקבל פחות חינוך, פחות רווחה, פחות פיתוח סביבתי".

אנשי השלטון המקומי הודיעו כי כל ניסיונות המשא ומתן עם הממשלה מוצו, וכי הם "נחושים לצאת למאבד חסר פשרות, רגע לפני שהממשלה גורמת להתמוטטותן של עשרות רשויות מקומיות ומטילה את המימון על כיסם של אזרחי המדינה".