הרב טוען: הפטפוט בזמן התפילה - הסיבה למחלת הסרטן

אין משיחים בזמן התפילה: "אם המתפללים יפסיקו לדבר בשעת התפילה, המחלה תיעצר", אומר הרב שמואל וואזנר. בכתבה המופיעה באתר האינטרנט החרדי "אתרוג", ממשיל הרב וואזנר את ההפרעות בתפילה להפרעות בשיחות בפלאפון ומדגיש: כך התפילות לא מגיעות לאל

אין משיחים בשעת התפילה (רויטרס)

חקר הסרטן עוסק שנים רבות בניסיונות למצוא מרפא למחלה הקשה, אך נראה כי בציבור החרדי יש שמצאו את הסיבה להתפרצותה. בכתבה המפורסמת היום באתר האינטרנט החרדי "אתרוג", מובאת הסיבה לפגיעה הקשה של המחלה בציבור החרדי.

בכתבה מובאים דבריו הרב שמואל וואזנר, אחד מחשובי הרבים ופוסקי ההלכה בציבור החרדי בעולם כולו, המנסה לתת הסבר למצב. הסיבה, יש לומר, מקורית למדי: לדבריו, בשל העובדה שאנשים אינם מקפידים שלא לדבר שיחות חולין בבית הכנסת בשעת התפילה - מתפשטת המחלה.

"איך אפשר לברך כשיש מפריעים?", הוא שואל, ומייד ממשיל את דבריו למציאות היום: "כשמישהו משוחח בטלפון ובאמצע השיחה נקטעת בגלל חוסר קליטה או שיחה ממתינה, כך גם בתפילה - השיחה נקטעת".

לדבריו, "אם המתפללים יפסיקו לדבר בשעת התפילה, המחלה תיעצר", ובמקביל קרא למתפללים שלא לעסוק בדברים שאינם קשורים לתפילה עצמה - במהלכה. הרב וואזנר אף הולך צעד קדימה ואומר כי במקומות מסוימים חתמו מתפללים על הסכם לפיו לא ידברו בשעת התפילה. "הם קיבלו על עצמם קבלה זו", אומר הרב. 

בשורה לציבור הדתי: אפשר לשוב ולאכול תותים

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו