מרגישים את החופש הגדול גם בשדרות

מי לא זוכר את הימים שלפני החופש הגדול? כ-600 אלף תלמידים יוצאים היום לחופשת הקיץ בתום שנת הלימודים. חלקם ייצאו לעבוד, חלקם ינצלו את הזמן לנוח ולבלות. מי שמרגישים את השינוי בחופש הזה הם התלמידים ביישובי מערב הנגב, שבעקבות הרגיעה הבטחונית יכולים ליהנות גם בלי לדאוג למרחב מוגן

הכול אני יכול בחופש הגדול (חדשות 2)

כל אחד מכם זוכר ודאי את הימים בהם היה תלמיד בבית ספר, ואת הציפייה הארוכה לסיומה של שנת הלימודים עם בואו של הקיץ. היום בצהריים, יום לפני התאריך הרשמי, יצאו 611,941 תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים יחד עם מוריהם לחופשת הקיץ. בתחילת חודש יולי יצטרפו אליהם עוד 1,235,899 תלמידי בית הספר היסודי.

אלפי התלמידים ששהו עד היום בבתי הספר והיו עסוקים בהכנת שיעורי בית והכנת עבודות, צפויים להציף את חופי הים, הקניונים ומקומות הבילוי שנערכים לקראת הלקוחות הצעירים. אך מלבד מנוחה ובילויים, בני נוער רבים ינצלו את חופשת הקיץ כדי להרוויח קצת כסף.

מינהל חברה ונוער במשרד החינוך מפרסם באתר המשרד את זכויות בני הנוער בעבודה, באמצעותו יוכלו בני הנוער והמעסיקים לקבל מידע על שעות העבודה, הפסקות, טבלת שכר המינימום בהתאם לגיל העובד, היקפי השעות, תשלום בעבור ישיבות עבודה ועוד. המשרד יפעיל מוקד מידע לדיווח על מקרים של ניצול בני נוער במקומות העבודה בטלמסר:054-4001100 או 1121* מכל טלפון נייד.

בסך הכל יסיימו 4,000 בתי ספר את פעילותם בשנת הלימודים תשס"ט. את הזמן הפנוי של התלמידים הצעירים יותר, צפויים למלא מדריכים ב-4,250 קייטנות ציבוריות ופרטיות, בהן ישתתפו כחצי מיליון תלמידים מגני הילדים ועד לכיתה ו'.

מרגישים את החופש גם בשדרות

מי שמרגישים את החופש באופן שונה השנה, הם תלמידי שדרות ויישובי מערב הנגב שנהנים מהשקט היחסי במצב הביטחוני. "בריכת השחייה בשדרות תיפתח השנה לאחר שלוש שנים בהן היא הייתה סגורה בגלל המצב הביטחוני", סיפר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד יוסף פנחס כהן, דובר עיריית שדרות.

"מרגישים את השינוי בעיר בצורה דרסטית מאז הרגיעה. בשנים קודמות, ילדי שדרות יצאו לקייטנות מחוץ לעיר כדי להתרחק מהקסאמים, השנה אנחנו רואים ירידה בתופעה הזאת ויותר אנשים בוחרים לבלות בתוך העיר", הוסיף כהן.