תיעוד: השייח' סלאח הגיע - הסטודנטים התעמתו עם שוטרים

ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית נשא הרצאה בפני סטודנטים ערבים באוניברסיטת חיפה. מהר מאוד התלהטו בחוץ הרוחות כשסטודנטים יהודים ניסו לפרוץ לאולם, בעוד שוטרי היס"מ עוצרים אותם בגופם

אוניברסיטת חיפה ידועה במרקם חברתי הנפיץ והרגיש שלה, אחד כזה שמגיב מיד לכל תנודה ביחסים בין הישראלים לפלסטינים ולערביי ישראל. בצהריים הגיע לשטח האוניברסיטה גורם מחמם במיוחד.

לאחר שהוזמן על ידי תא הסטודנטים "אקרא", המזוהה עם הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, הגיע ראש הפלג, השייח' ראאד סלאח, אל האוניברסיטה, במטרה להעביר הרצאה לסטודנטים הערבים של האוניברסיטה.

ההרצאה, שהיה ברור כי היא בעלת פוטנציאל התלקחות של חבית נפץ טעונה, אושרה על ידי האוניברסיטה ואובטחה על ידי לוחמי יס"מ. ההוראות שקיבלו היס"מניקים היו ברורות: אין לתת לאף סטודנט יהודי להיכנס לחדר ההרצאות.

מי שהגיע לשטחי האוניברסיטה הבחין מהומות ובמאבקים בין הסטודנטים לשוטרים, כשמספר סטודנטים יהודים ניסו להיכנס בכוח לאולם ההרצאות, אך השוטרים הדפו אותם החוצה. בינתיים, בפנים, התקיימה ההרצאה כסדרה בפני כ-250 סטודנטים ערבים.

ניסו לשבש את ההרצאה מבחוץ

בחוץ המשיכו להפגין כ-150 סטודנטים יהודים. הם שרו שירי ארץ ישראל והניפו דגלי ישראל, תוך שהם מנסים להקים רעש רב על מנת לשבש את הסדר התקין של ההרצאה.

"הם הכניסו רק סטודנטים ערבים, לבושים בכאפיות וכיסויי ראש" , סיפר יוסי שלום, חבר אגודת הסטודנטים. "זוג סטודנטים יהודים שניסה להיכנס להרצאה נתקל בסירוב ולבסוף הם נעצרו, לא לפני שאחד מהם הוכה על ידי השוטרים ונזקק לטיפול רפואי", סיפרו לחדשות 2 באינטרנט מספר סטודנטים.

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה כי השייח' הוזמן על ידי תאי הסטודנטים הערבים ולא על ידי האוניברסיטה. "אנחנו מסתייגים מהדברים של השייח'", אמר אמיר גילת דובר האוניברסיטה, "אך חוק זכויות הסטודנט מחייב אותנו להסכים לכל התארגנות של סטודנטים. הכניסה נאסרה על סטודנטים יהודים כדי לשמור על הסדר הציבורי".